SON DAKİKA

AYASOFYA’NIN TUVALETLERİ İÇİN 1 MİLYON LİRA HARCANMIŞ

Temmuz ayında ibadete açılan Ayasofya’nın tuvaletlerini yenilemek için ihale düzenlendi.Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Ayasofya’nın tuvaletlerini yenilemek için açtığı ihaleyi, 950 bin lira teklif veren şirket kazandı.

Bu haber 27 Ekim 2020 - 0:30 'de eklendi.
Abone ol

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 29 Eylül’de “Ayasofya Camii Tuvaletleri Yenileme İşi” adı altında ihale düzenlendi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Ayasofya Camii’ndeki Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri, “Tuvalet tadilatı ve yenileme işi daha yeni başladı. Bu tadilatla beraber ‘camiye uygun yeni lavabolar’ yapılacak. Camilerde olduğu gibi abdest alma yerlerinin de bulduğu alanlar yapılacak” diye konuştu.

Konuya ilişkin açıklama yapan TMMOB Mimarlar Odası Büyükkent Şube Başkanı Esin Köymen, “Ayasofya bin 500 yılı aşkın bir süredir ayaktadır ve bir kültürel mirastır. Bu tuvaletler Ayasofya’nın içerisinde değil, dışarıdaki şantiye binaları denen alandadır. Dolayısıyla asıl tartışılması gereken konu da yüzyıllardır ayakta olan bir kültürel mirasın camiye dönüştürülmesidir” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!