SON DAKİKA

AYAKKABI DEVİ KEMAL TANCA İFLASIN EŞİĞİNDE

Geçen ay konkordato başvurusunda bulunan 130 mağazalı ayakkabı markası, iflasın eşiğinde yer alıyor.

Bu haber 12 Aralık 2019 - 18:44 'de eklendi.

Geçen ay konkordato başvurusunda bulunan 130 mağazalı ayakkabı markası Kemal Tanca iflas riski ile karşı karşıya. Ayakkabı devi hakkında hazırlanan bilirkişi raporunda, şirketin sürekliliğiyle ilgili önemli belirsizlik olduğu belirtiliyor.

Cumhuriyet’ten Emre Deveci’nin haberine göre, EY tarafından hazırlanan ve mahkemeye sunulan raporda, 31 Aralık 2018 itibarıyla şirketin 286 milyon TL’si kısa vadeli olmak üzere toplam 337 milyon TL’lik borcu, 15 milyon TL özkaynağı olduğu bilgisi paylaşıldı.

Raporda şirketin birikmiş zararlarının 14.2 milyon TL olduğu ve 2018 soru itibarıyla kısa vadeli borçlarının dönen varlıklarından 39.8 milyon TL daha fazla olduğuna dikkat çekilerek bu durumun, işletmenin sürekliliğinin devamına ilişkin ciddi şüphe oluşturabileceği kaydedildi.

Bu rapor doğrultusunda şirketin iflas bayrağını açma ihtimalinden bahsediliyor.

Son aylarda peş peşe konkordato ve iflas ilanları geliyor. İnşaat firmalarından sonra hemen her sektörde krizin ağırlığı hissedilirken ayakkabı şirketleri de bundan nasibini almış durumda.

Atatürk'ün Katilleri

2019’da Hotiç, Eser, Yeşil Kundura ve Beta gibi dev ayakkabı şirketleri konkordato ilan etmişti. Bu duruma sektörün hammaddeye bağımlı olması ve dövizle ithalatta bulunulmasının neden olduğu belirtiliyordu.

Son aylarda peş peşe konkordato ve iflas ilanları geliyor. İnşaat firmalarından sonra hemen her sektörde krizin ağırlığı hissedilirken ayakkabı şirketleri de bundan nasibini almış durumda.

2019’da Hotiç, Eser, Yeşil Kundura ve Beta gibi dev ayakkabı şirketleri konkordato ilan etmişti. Bu duruma sektörün hammaddeye bağımlı olması ve dövizle ithalatta bulunulmasının neden olduğu belirtiliyordu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Parlamento Haber | Korku yok!