SON DAKİKA

AYAKKABI DEVİ HİSSELERİNİ SATIYOR

Öğrendiğimize göre Ziylan Grubu bu stratejik ortaklıktan ayrılma kararı almış

Bu haber 05 Ocak 2019 - 2:45 'de eklendi.

1960 yılında Ahmet Ziylan tarafından küçük bir atölyede temelleri atılan FLO Mağazacılık, bugün Türkiye ayakkabı pazarının lideri konumunda. Doğrudan 7 bin, dolaylı olarak 30 bin istihdam sağlıyor. Yılda 45 milyon çift ayakkabı satışı gerçekleştiriyor.

Mağazaları ile Türkiye’nin her noktasına ulaşan firma, FLO markası ile yurtiçinde 365’in üzerinde, yurtdışında yakın coğrafyada ise 50’nin üzerinde mağaza ile hizmet veriyor. Bünyesinde bulunan çok markalı sneaker konseptli IN Street perakende noktaları ise Türkiye’de 87 mağazaya ulaşmış durumda. Türkiye ve yurt dışında yaklaşık 500 mağazası var. Firmanın bünyesinde perakende markalarının yanı sıra Kinetix, Polaris, Lumberjack, Butigo, Dockers by Gerli gibi her biri kendi alanında lider ayakkabı markaları bulunuyor.

FLO mağazalarının dünya genelinde yaygınlaşması için çalışmalar devam ediyor. Avrupa’da büyüme hedefi doğrultusunda 2012 yılında İtalyan ayakkabı markası Lumberjack’i bünyesine katan firma, ardından 2016’da Almanya’nın en önemli yatırım fonu şirketlerinden biri olan Capiton AG ile birlikte Alman ayakkabı perakende devi Reno’yu satın alarak Avrupa pazarında da söz sahibi oldu. FLO, Reno’ya yüzde 20 hisse ile stratejik ortak olarak girdi.

Gelelim kulis bilgimize… Öğrendiğimize göre Ziylan Grubu bu stratejik ortaklıktan ayrılma kararı almış. Şu anda elindeki yüzde 20 hisseyi satmak için başka bir stratejik sektör yatırımcısı ile görüşüyormuş. Anlaşma sağlanırsa hisselerini devredecekmiş. Ziylan Grubu ile görüşen yabancı yatırımcı aynı zamanda Capiton AG’den de hisse istemiş. Görüşmeler sadece Ziylan Grubu ile yapılmıyormuş. Talip her iki ortaktan da hisse istiyormuş. Görüşmelerin 2019 Şubat ayına kadar sonuçlanması öngörülüyormuş…

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!