SON DAKİKA

Avrupa Komisyonu: Türkiye’nin sığınmacı politikasında herhangi bir değişiklik yok

Avrupa Komisyonu Sözcüsü Tove Ernst Brüksel’de düzenlediği basın toplantısında Türkiye ve AB ülkeleri arasındaki sığınmacı politikasıyla ilgili açıklamalarda bulundu: “Avrupa Komisyonu, Türkiye’den Yunanistan’a sığınmacı akınını yakından takip ediyor.

Bu haber 04 Eylül 2017 - 18:04 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Avrupa Komisyonu Sözcüsü Tove Ernst Brüksel’de düzenlediği basın toplantısında Türkiye ve AB ülkeleri arasındaki sığınmacı politikasıyla ilgili açıklamalarda bulundu: “Avrupa Komisyonu, Türkiye’den Yunanistan’a sığınmacı akınını yakından takip ediyor. AB ve Türkiye’nin sığınmacı anlaşması girdikten sonra Türkiye’den Yunanistan’a sığınmacı akını yüzde 97 azaldı. Son haftalarda bu gösterge biraz yükseldi ancak yürürlükten önceki seviyenin ve geçen yıl aynı dönemdeki seviyenin çok altında” dedi.

Ernst, sığınmacı akınında ve Türk hükümetinin bu konudaki politikasında herhangi bir değişiklik görmediklerini vurguladı.

Türkiye ve AB, Mart 2016’da Türkiye’den AB ülkelerine sığınmacı akınının önlenmesini öngören bir anlaşma imzalamıştı.

Atatürk'ün Katilleri

Anlaşma, AB ülkelerine gitmek üzere Yunanistan’a geçen sığınmacıların sayısında ciddi oranda azalma kaydedilmesini sağlarken, Brüksel ve Ankara arasındaki ilişkilerdeki zorlu süreç anlaşmayla ilgili soru işaretlerine yol açmıştı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!