SON DAKİKA

Atilla Taş, Murat Aksoy ve Davut Aydın tahliye edildi

İstanbul 25.

Bu haber 25 Ekim 2017 - 2:07 'de eklendi.
Abone ol

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesinin tahliyesine karar verdiği Taş, Aksoy ve Aydın’ı Silivri Cezaevi çıkışında ailesi, CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker’in yanı sıra yakınları karşıladı.

Burada eşi Meltem Güler ile gazetecilere açıklama yapan Taş, çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Bu halkın, bu ülkenin nefes almaya ihtiyacı var. Demokrasi, hukuk bir ülkenin soluk borusudur. Ben içeride bir felsefe buldum kendime, ailenizden, sevdiklerinizden daha önemli bir şey yok. 1 milyon 700 bin takipçim var, verdiler gazı, en son Silivri’yi boylattılar bana, o yüzden onların hepsi sanal yani.” dedi.

‘TWİTTER BAYRAMLARDA SEYRANLARDA’

Taş, bir gazetecinin, “Twit atacak mısınız?” sorusuna da, “Bayramlarda, seyranlarda” diye cevap verdi. Atilla Taş’ın eşi Meltem Güler ise, çok mutlu olduğunu ifade etti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Murat Aksoy da, “Sadece mutluyum, 421 gün oldu. Geç de olsa adalet yerini buldu. Benim tek suçum yazı yazdım, başka hiçbir suç işlemedim. Ben çıktım, kendim için ailem için mutluyum. Ama içeride gazeteci arkadaşlarım var, tek temennim en kısa sürede gazetecilikten dolayı, mesleğinden dolayı içeride olanların tahliye olması.” diye konuştu.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!