SON DAKİKA

ATATÜRK’ÜN SATIŞA ÇIKARILAN EŞYALARI MÜZAYEDEDEN ÇEKİLDİ

İstanbul Müzayede, Atatürk’ün satışa çıkarılan eşyaları için açık açıklama yaptı. Açıklamada Atatürk’ün eşyalarının satışının bakanlık onayıyla yapıldığı belirtilerek “Gösterilen hassasiyete saygı duyduğumuz için Atatürk’e ait 3 adet giysiyi satıştan kaldırdığımızı bildiririz” denildi.

Bu haber 08 Nisan 2019 - 13:26 'de eklendi.

İstanbul Müzayede’den yapılan açıklamada şöyle denildi: 21 Nisan Pazar günü gerçekleştireceğimiz 55. Müzayedemizin “Atatürk Fotoğrafları ve Şahsi Eşyaları” kısmı ile ilgili kamuoyunda çıkan haber ve yorumlar üzerine bir açıklama yapma gereği duyuyoruz.

Müzayedemizdeki eserler “Kemal Atatürk”, “Osmanlı Madalya ve Nişan”, “Çanakkale Harbi ve Milli Mücadele” başlıkları altında derlenmiş, 1237 adet eserden oluşmaktadır. Bu toplamın içindeki Atatürk’ün şahsi eşyaları olan 35 adet eserin satışı, müzayedemizdeki tüm eserler gibi ilgili bakanlıkların onayı ve iznine tabidir. Müzayedemizin asıl amacı, gerek Atatürk belge ve fotoğrafları, gerek Çanakkale Savaşı ve Milli Mücadeleye dair eserlerin öncelikle ilgili müze ve kuruluşlarla ve koleksiyoncularla buluşmasını sağlamaktır.

Kamuoyundaki eleştirilerin, eserlerin fiyat politikası ve niteliği çerçevesinde değerlendirilmesinden üzüntü duymakla birlikte, gösterilen hassasiyete saygı duyduğumuz için Atatürk’e ait 3 adet giysiyi satıştan kaldırdığımızı bildiririz.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!