SON DAKİKA

Atatürk’ü FETÖ’ye Benzeten AKP’li Eski Vekil Yüce’ye Tepki Yağıyor

AKP’li eski vekil Said Yüce sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Atatürk’e kin kustu. Yüce, Atatürk için “ CHP bal gibi eski CHP’dir. 1. reisin halkı kandırdığı gibi bunlar da benzer senaryolarla kandırmaya çalışıyorlar”dedi ve FETÖ’ye benzetti.

Bu haber 21 Temmuz 2022 - 18:26 'de eklendi.
Abone ol

15 Temmuz tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü halkı kandırmakla suçlayan, ardından FETÖ’ye benzeten AKP 26’ncı dönem Isparta Milletvekili Said Yüce’ye tepki yağıyor.

Said Yüce’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan paylaşım şöyle:

FETÖ aveneleri tarafından bir müddettir dindar kesimlere “CHP eski CHP değil” gibi tehlikeli ve tuzak bir sözü söylettiriyorlar. CHP bal gibi eski CHP’dir. 1. reisin halkı kandırdığı gibi bunlar da benzer senaryolarla kandırmaya çalışıyorlar…

“Okuduğunu anlamayanlar için biraz daha açık yazayım. Sarıkla, cüppeyle, dualarla meclisi aç… sonra…sonrası malum. FETÖ de dinle kandırdı. Sonrası malum.

Atatürk’e bu sözlerle hedefine koyan eski AKP’li vekile tepki yağdı. CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı AKP’li vekili sert sözlerle eleştirdi. Basın toplantısı düzenleyen Yalım Halıcı Said Yüce için Cumhuriyet Savcılarını göreve davet etti.

Halıcı, yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Bu milletvekili haddini aşmıştır. Sarf ettiği sözleri sindirmemiz mümkün değildir. Ülkemizi tehdit eden düşmana karşı “geldikleri gibi giderler” diyen İstiklal Savaşı’mızın başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, İlk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında hakaret etmekten geri durmuyor. İşte ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyebilen bir anlayışın ürünü ve sonucudur bunlar.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Cumhuriyet Savcılarını göreve davet eden Başkan Halıcı, “Böyle bir hadsizlik olamaz. Kendinize gelin sayın vekil. Cumhuriyet Başsavcılarını göreve davet ediyorum. Ülkemizin kurucusu hakkında hakaret edebilecek kadar kimse şuursuzlaşamaz. Bu hadsiz açıklamayı milletimizin ve hemşerilerimizin takdirlerine bırakıyorum” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR