SON DAKİKA

ATATÜRK’E HAKARET EDEN ŞUBE MÜDÜRÜ HAKKINDA İHRAÇ KARARI

Orman Genel Müdürlüğünde çalışan şube müdürü S.D. adlı memura, Atatürk’le ilgili hakaret içeren paylaşımlardan dolayı memuriyetten ihraç kararı verildi.

Bu haber 03 Mart 2020 - 22:26 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Memurlar Net’te yer alan habere göre; Orman Genel Müdürlüğünde şube müdürü olarak çalışan S.G., 9 Kasım 2019 tarihinde, sosyal medya hesabından “9.05’de bazıları putlarına saygı için duracaklar ayakta” şeklinde paylaşımda bulundu.

12 Kasım’da olayı soruşturmak için bir müfettiş görevlendirildi, bu müfettiş de 14 Kasım’da şube müdürünü görevden uzaklaştırdı.

Müfettiş raporu doğrultusunda, şube müdürüyle ilgili olarak memuriyetten ihraç kararı alındı. Karar, Yüksek Disiplin Kurulunun onayından sonra yürürlüğe girecek.

657 sayıl Devlet Memurları Kanununun 125. maddesinde “5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkındaki Kanuna aykırı fiilleri işlemek.” suçuna “Devlet Memurluğundan çıkarma cezası verilmektedir.

Atatürk'ün Katilleri

Atatürk’le ilgili tartışmalarda ismi geçen şube müdürü dün TBMM’de kendisiyle ilgili açıklamalarda bulunan İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ü darp etmeye çalışmış, bu nedenle gözaltına alınmıştı.

Kaynak: Memurlar Net

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!