SON DAKİKA

ATATÜRKÇÜLER TAHRİK EDİLİYOR

Edirne’de 10 Kasım Atatürk’ü anma törenleri sırasında “Atatürk ilah değildir, Allah’ın kanunları var. Atatürk Batı’nın kanunlarını getirdi, Bu bir kıyamdır. Allah’ın kanunu bilmiyorsunuz, batılı inançları kaldırttı, putlara tapıyorsunuz, puta saygı duyuyorsunuz” diye bağırdığı için “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” suçlamasıyla tutuklanan Emine Şahin’e bir destek de yine çarşaflı bir Twitter kullanıcısından geldi.

Bu haber 14 Kasım 2018 - 2:25 'de eklendi.

ATABEY BİR YIL ÖNCE SÖYLEDİ ATATÜRKÇÜLER TUTUKLANSIN DEMEYE BAŞLADILAR

Sosyal medya kullanıcısı, Şahin’i desteklediğini anlattığı bir video çekip sosyal medyada paylaştı. Destek açıklaması şöyle:

“10 Kasım günü, Atatürk’ü anma törenleri sırasında Atatürk ilah değildir, Allah’ın yasaları vardır, Atatürk’ün getirdiği yasalar Batı yasalarıdır dediği için, öncelikle oradaki Kemalist kesimin hakaretine, sözlü müdahalesine ve linç girişimine maruz kalan kardeşimiz Emine Şahin’e buradan destek verdiğimi açıklamak istiyorum. Sonrasında eğer bu tür ifadeler düşünce ve fikir özgürlüğü değilse suç teşkil ediyorsa günlerdir sosyal medyada istersen hocaları, müritleri asalım, imam hatipleri kapatalım diyerek Türkiye’de kaosa, bölücülüğe ve hatta cinayete teşvik edici videolar çeken Kemalist kesimdeki herkesin tutuklanmasını gereken cezanın verilmesini istiyorum. Biz burada Allah’ın yasalarını kabul ettiğimizi, Atatürk’ün getirdiği yasaları benimsemediğimizi söyleyemedikten sonra bu ülke vatandaşı olmamızın hiçbir şekilde bize bir…”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!