SON DAKİKA

Atatürk ve Cumhuriyete Hakaret İddialarına Gaziantep Valiliğinden Soruşturma

Gaziantep Valiliği, sosyal medya paylaşımlarında Atatürk ve cumhuriyete hakaret ettiği iddia edilen polis memurunun 2019’da terör örgütü FETÖ/PDY kapsamında görevden uzaklaştırılan kişi olduğunun değerlendirildiğini, konuyla ilgili soruşturmanın başlatıldığını açıkladı.

Bu haber 21 Nisan 2021 - 2:00 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Gaziantep Valiliği yapılan açıklamada, bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından Atatürk ve cumhuriyete hakaret eden Ahmet Altay’ın Gaziantep’te polis memuru olarak çalıştığı iddiaları ve bu iddiaların doğru olup olmadığı ile ilgili paylaşımlar yapıldığı bildirildi.

FETÖ/PDY SORUŞTURMASI KAPSAMINDA ŞUBAT 2019’DA GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Söz konusu paylaşımlarla ilgili araştırma başlatıldığı ifade edilen açıklamada, paylaşımların Gaziantep’in Nizip ilçesinde görevliyken 12 Şubat 2019’da FETÖ/PDY kapsamında görevden uzaklaştırılan polis memuru Ahmet Altay tarafından yapıldığının değerlendirildiği belirtildi. Açıklamada, “Bahse konu polis memuru Ahmet Altay’ın hala aynı kapsamda görevden uzaklaştırma süreci devam etmektedir. Söz konusu paylaşımlarla ilgili olarak gerekli soruşturma işlemleri başlatılmıştır” denildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!