SON DAKİKA

ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ’NDE 800 DÖNÜMLÜK ARAZİ YAPILAŞMAYA AÇILIYOR!

Atatürk Orman Çiftliği’nin 800 dönümlük kısmının, MİT, Özel Kuvvetler Komutanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na tahsis edildiği ve yüzlerce dönümlük alan yapılaşmaya açılıyor.

Bu haber 18 Aralık 2020 - 15:30 'de eklendi.
Abone ol

Birgün’de yer alan habere göre, AKP iktidarı döneminde hızla küçülen ve yapılaşmaya açılan Atatürk Orman Çiftliği’nin (AOÇ) Etimesgut ilçesinde yer alan tam 800 dönümlük kısmı yapılaşmaya açılıyor.

Devasa büyüklükteki AOÇ arazisini sessiz sedasız yapılaşmaya açacak plan değişikliği ise MHP’li Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmayla ortaya çıktı.

MHP’li Demirel, 4 Aralık tarihinde Etimesgut Belediye Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, Etiler Caddesi’nin doğusunda yer alan yaklaşık 800 dönümlük AOÇ arazisine ilişkin Milli Savunma Bakanlığı’nca bir çalışma başlatıldığını belirtti.

Demirel, Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan uygun görüşü alınarak bir planlama yapıldığını, yaklaşık 90 dönümlük bir AOÇ arazisinin Tarım ve Orman Bakanlığı’na, 250 dönümlük kısmının Özel Kuvvetler Komutanlığı’na ve geriye kalan kısmının ise Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) tahsis edildiğini açıkladı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

AOÇ ARAZİSİNE 340 DÖNÜMÜNE HANGAR

MHP’li Demirel, tutaklarla da kayıtlı altına alınan konuşmasında, Tarım ve Orman Bakanlığı’na tahsis edilen 90 dönümlük AOÇ arazisi üzerinde yangın söndürme uçakları için hangarlar yapılacağını söyledi. Özel Kuvvet Komutanlığı’na tahsis edilen 250 dönümlük alana ise helikopter hangarları yapılacağı belirtildi.

Tutanaklarda yer alan ifadelere göre, Belediye Başkanı Demirel, “MİT’e tahsis edilen alana ne yapılacağının da bilinmediğini, bunun için de Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’na itiraz ettiklerini” söyledi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!