SON DAKİKA

ATATÜRK İSİMLİ YERLER HEDEFTE!

Meclis Komisyonu’nda görüşmelerinde konuşan TOKİ Başkanvekili Sami Er,18 ilde 22 Millet Bahçesi yapıyoruz. Bunlar, eski statların yerine olacak diye ifade etti. Millet Bahçesi yapılacak yerlere bakıldığında çoğunluklu olarak Atatürk isimli yerlerin hedefte olması dikkat çekti.

Bu haber 08 Aralık 2018 - 15:15 'de eklendi. 24

Meclis Komisyonu’nda görüşmelerinde konuşan TOKİ Başkanvekili Sami Er, “18 ilde 22 Millet Bahçesi yapıyoruz. Bunlar, eski statların yerine olacak” dedi. Yerine Millet Bahçesi yapılacak olan statların isimlerinin Atatürk olması dikkat çekti.

İstanbul’daki Atatürk Havalimanı’nın ve Ankara’daki Atatürk Kültür Merkezi arazisinin millet bahçesine dönüştürüleceğinin açıklanmasının ardından, adında Atatürk olan 7 stadyum da millet bahçesine çevriliyor.

TOKİ Başkanvekili Sami Er, Meclis KİT Komisyonu’nda yaptığı açıklamada, “Millet bahçesi projesi kapsamında 18 ilde 22 millet bahçesi yapıyoruz. Bu bahçeler eski stadyumların yerine yapılacak” dedi.

Millet bahçelerinin; Batman, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Malatya, Mersin, Samsun, Sivas, Trabzon (2) Sakarya ve Diyarbakır’da olacağı açıklandı.

İÇLERİNDE YEDİ TANE ATATÜRK İSİMLİ STADYUM VAR

Millet bahçesine çevrilecek statların 7’si “Atatürk” adını taşıyor. Böylelikle Bursa Atatürk, Eskişehir Atatürk, Diyarbakır Atatürk, Giresun Atatürk, Hatay Atatürk, Konya Atatürk ve Sakarya Atatürk Statları millet bahçesine dönüşecek ve Atatürk’ün adı da silinmiş olacak. 18 ilde yapılacak millet bahçelerinin 16’sı da eski statların yerine konulacak.

MİLLET BAHÇESİ YAPMAK İÇİN YIKIYORLAR

Stadyumdan millet bahçesine dönüştürülmesi öngörülen stadyumlar şöyle:

Bursa Atatürk Stadı

Diyarbakır Atatürk Stadı

Eskişehir Atatürk Stadı

Konya Atatürk Stadı

Giresun Atatürk Stadı

Hatay Antakya Atatürk Stadı

Sakarya Atatürk Stadı

Samsun 19 Mayıs Stadı

Malatya İnönü Stadı

Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı

Sivas 4 Eylül Stadı

Trabzon Akçaabat Fatih Stadı

Trabzon Avni Aker Stadı

Adana 5 Ocak Stadyumu

Batman 16 Mayıs Stadı

Gaziantep Kamil Ocak Stadı.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın