SON DAKİKA

Atatürk Düşmanı Mustafa Armağan Gaziantep’te Protesto Edildi

‘Atatürk’e hakaret’ suçundan hapis cezasına çarptırılan yazar Mustafa Armağan’ın Gaziantep’te AKP’li Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Şahinbey Kitap Günleri’nde imza gününe katılması protesto edilince arbede çıktı.

Bu haber 10 Ekim 2021 - 1:51 'de eklendi.
Abone ol

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı etkinliğin yapıldığı Akkent Kongre ve Kültür Salonu’na öğrencilerin dışında kimse alınmadı.

Mustafa Armağan’ın 2-10 Ekim arasında yapılacak kitap günleri etkinliğine katılacağının açıklanmasıyla başlayan STK’lar ve siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı protestoyla etkinliğin Mustafa Armağan ile ilgili bölümünün iptali için yapılan çağrı sonuçsuz kaldı.

Mustafa Armağan, imza gününü gerçekleştireceği Akkent Kongre ve Kültür Merkezi’nin önüne erkenden çevik kuvvet polisinin adeta etten duvar örmesiyle getirildi. Daha sonra da salona girişler polis tarafından engellendi.

MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ” SLOGANLARI

Polis ile başta Atabey Türk Ocakları, siyasi parti temsilcileri olmak üzere vatandaşlar ve gazeteciler arasında tartışmalar yaşandı. Emniyet yetkilileri, valilik emriyle öğrenciler dışında kimsenin salonu alınmayacağını belirterek içeri girme isteklerini geri çevirdi. Merkez önünde toplananlar, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Direne direne kazanacağız” gibi sloganlar attı.

ATABEY TÜRK  OCAKLARI GAZİANTEP İL BEYi DE SALONA ALINMADI

Salona alınmayanlar arasında  bulunan Günboyu Gazetesi temsilcisi ve Atabey Gaziantep İl Beyi Mete Büyükmurat kararı protesto ederek, “Ama, kendi belediyemizin etkinliğinde içeri alınmıyoruz.

Atatürk'ün Katilleri

Nüfusu Gaziantep ili Şahinbey ilçesi Bey Mahallesine kayıtlı Atatürk’e hakaret eden Mustafa Armağan konuşturuluyor işte AKP’nin demokrasi anlayışı işte bu” dedi. Gün gelecek Atabey Türk Ocakları Teşkilatı olarak Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’ndan hesap soracağız.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!