Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları’nın Marmara’daki Yeni Ocağı Tekirdağ’da Açıldı

Atatürk Devlet algoritmasını benimseyen Partiler üstü kuruluş olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, kırkıncı ocak/şubesini Tekirdağ’da açtı.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları’nın Marmara’daki Yeni Ocağı Tekirdağ’da Açıldı
Yayınlama: 24.10.2023
28
A+
A-

Açılışlarına tam gaz devam eden Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci’nin öncülüğünde 21 Ekim 2023 tarihinde Tekirdağ İl Başkanlığı’nın açılışı gerçekleşti.

Yoğun katılımla açılışı yapılan ilimize Genel Başkan Yardımcıları, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri,  İl Başkanları katılım sağladı. Tekirdağ İl Beyliği, Birsen Ganesh başkanlığında olup, diğer ocakları temsilen birçok üyenin ve vatandaşların katılımları ile açılış yapıldı. 

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Tekirdağ şubesinin açılışını yoğun katılımla gerçekleştirdi.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Tekirdağ şubesinin açılışını yoğun katılımla gerçekleştirdi.

ATABEY19 GENÇLİK KÜLTÜR OCAKLARI, BİR YIL İÇERİSİNDE 12 ŞUBE AÇTI

18 Ekim 2022 tarihinde Türkiye genelindeki ocak/şube sayısı 28 olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, bugün gelinen noktada ise şube/ocak sayısını 40’a yükseltti.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ve ocak yeminin okunmasının ardından konuşmasına ”Tekirdağ’da Türk’ün Balkanlardaki son Kalesi Trakya’da son sınırlarımızda olmaktan şeref ve gurur duyuyoruz” diyerek başlayan Genel Başkan, Gazeteci-Stratejist-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci, gündeme ilişkin  önemli konulara değindi. 

ABD SAVAŞA GİRİYOR MU?

”Tabii ki çok acayip bir durum var. Tekirdağ açarken Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün Ulu Başbuğ’un I Dünya Savaşı sırasında 1915’te tümen komutanı olarak görev yapmış olduğu 19. tümenin de olduğu Tekirdağ’a gelmiş bulunuyoruz. Biraz önce de 19 fırkateynin tabelası vardı. Ama benim babam 11 tümendeydi .19-11 unutmayın bunu.

Evet 1911’e geliyoruz yine. Efendim dün değil evvelsi gece ABD Başkanı Biden’ın açıklamasıyla fiili olmayan gerçekçi olmamız gerektiğini söyleyen ve bütün gazetelerin, televizyonların hemen hemen yayın bültenlerinde ABD’nin savaşa girdiği açıkça bizzat başkanı tarafından açıklanmıştır. Ve Amerika Birleşik Devletleri’ne ait 2000 kişilik özel kuvvet mensubu askerin de bölgeye nakil çalışmalarına donanmalar eşliğinde büyük olasılıkla Kıbrıs Rum Kesimine gelip yerleşeceklerine dair bir hareket olduğunun bilgisine sahibiz.” dedi.

GAZZE’DE BARIŞ SAĞLANAMADIĞI TAKDİRDE BÖLGEYİ NELER BEKLİYOR?

”Dün bir Amerikalı albayın Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni ve Türk milletini zora sokacak bir hamaset açıklamasıyla karşı karşıyayız. Mevcut siyasal hükümet ve düzenin şu ana kadar Suriye iç savaşındaki başarısı ortada olmakla beraber cumhurbaşkanının adına konuşan bu albayın Türkiye’nin Sünni bloğun lideri olduğu, karşıdaki Şii blokta büyük olasılıkla İran meselesi geliyor. İran’la Türkiye’yi bir çarpıştırma, birbirine kırdırma operasyonu içerisinde işte efendim yok Türkiye’nin 2 milyon asker toplayıp Gazze’yi bir saatte alacağı falan filan gibi bir hamaset nutku içerisinde beyanlar yansıyor.

Fakat bu beyanların haricinde çok dikkat çekilmesi gereken bir şey vardır. Yaklaşık 6 Şubat’tan sonra benim paylaştığım bir Tirmizi hadis rivayetleri var. Yani olayların içeriği açısından burada diyor ki büyük savaşlara hazır olun, işte yer battığı zaman, seller olduğu zaman, şu olduğu zaman, o zaman, bu olduğu zaman. Şimdi bu büyük savaşlar meselesini dün itibariyle Dışişleri Bakanı Hakan Fidan eğer Gazze’de bir barış sağlanmadığı takdirde savaşın bölgeye yayılacağı bu bölgenin sadece Suriye, Lübnan, Mısır vesaire ile kalmayacağını biz biliyoruz.

Ki 4,5 sene önce Ay hattı dediğimiz Mısır’dan Hatay’ı da içine alan Antalya’ya kadar ulaşan karşısındaki bu çanağın Kıbrıs’la beraber ay yıldız bölgesi olarak yer aldığı hattın ve yüz yıldır Ortadoğu’da yaşanan bütün fecaati dünyayı ilgilendiren, dünyadaki hemen hemen herkesin doğumdan ölüme kadar bildiği bir savaşın aslında daha büyük çanlar çalmadığını, çanların artık sustuğunu, Amerika Birleşik Devletleri’nin donanmasına bağlı iki büyük uçak gemisi ve savaş komuta gemisi yani Amiral gemisinin de Doğu Akdeniz’de Kıbrıs Rum Kesimi tarafında arkalarını Kıbrıs dağlarına vererek yani bir duvara vererek ön tarafa da Türk donanmasını aldıklarını unutmayalım. Bu da bizim düşmüş olduğumuz boşluklardan birisidir.” ifadelerini kullandı.

Kahveci konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

”29 Ekim’de tüm teşkilatlarımıza talimatımız mümkün olduğunca tüm illerde, yani tüm teşkilatlarımızın olduğu illerde Ulu Başbuğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz için ikinci kez bir kere yapmıştık bunu Bursa Ulu Cami’de bir mevlüt okutma faaliyetimiz var. En azından bu yönden kimse anmıyor biz bu yönden unutmayacağız. Çünkü her faninin ihtiyacı olan bir şey var, o da 19 olan Fatiha’dır arkadaşlar. Besmeleyle başlar. Dolayısıyla bizim böyle bir projeksiyonumuz var. İhtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhunun daha fazla ülke üzerinde hareket alanı açmasına ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Tüm il başkanlarımız bu yayınları çekerek kayda alarak bu yayınların hepsini biz yayınlayacağız. Buraya çok dikkat edin. Biz Hızır’ın gelip namaz kıldığı bilinen Bursa Ulu Cami’de bundan 2 sene önce Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhuna mevlit okutmuştuk. Hızır’ın camiye çevirdiği Ayasofya’da biz geçiş yaptıktan sonra Hızır Sancağını kapıda açtık kayıtları var, onları yayınlamadık. Hızır, Ayasofya’yı camiye çevirmişti öyle anlatılıyor. Biz de 500 sene önce yaşamadık yani yeni yaşıyoruz. Dolayısıyla kimse unutmasın Hızır bizimle beraberken bizim bileğimizi bükecek Allah var ,gam yok. Tengri Biz Menen. Hepinize teşekkür ediyoruz buraya kadar efendim var olunuz sağ olunuz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Genel Başkan Hüseyin Hakkı Kahveci, Tekirdağ İl  Başkanı Birsen Ganesh'in mazbatasını takdim etti.

Genel Başkan Hüseyin Hakkı Kahveci, Tekirdağ İl  Başkanı Birsen Ganesh’in mazbatasını takdim etti.

Daha sonra Genel Başkan Hüseyin Hakkı Kahveci, Tekirdağ İl  Başkanı Birsen Ganesh’in mazbatasını verdi ve Genel Başkan Kahveci, Tekirdağ İl  Başkanı Birsen Ganesh’in takdim ettiği hediyeyi aldı.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin çarpıcı açıklamalarını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı