Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları’nın Akdeniz’deki Yeni Ocağı Osmaniye’de Açıldı

Atatürk Devlet algoritmasını benimseyen Partiler üstü kuruluş olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Genel Başkanı Sayın Hüseyin Hakkı Kahveci, Genel Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Beyleri’nin katılımı ile yeni ocağı/şubesi olan Osmaniye İl Başkanlığı düzenlenen açılış töreniyle faaliyetlerine başladı.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları’nın Akdeniz’deki Yeni Ocağı Osmaniye’de Açıldı
Yayınlama: 10.10.2023
70
A+
A-

Açılışlarına tam gaz devam eden Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci’nin öncülüğünde 7 Ekim 2023 tarihinde Osmaniye İl Başkanlığının açılışı gerçekleşti.

Açılışı yapılan 38. ilimize Genel Başkan Yardımcıları, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri,  İl Başkanları katılım sağladı. Bolu İl Beyliği, Mustafa Fehmi Keskiner başkanlığında olup, diğer ocakları temsilen birçok üyenin ve vatandaşların katılımları ile açılış yapıldı. 

ATABEY19 GENÇLİK KÜLTÜR OCAKLARI, 38. İL BEYLİĞİ AÇILDI

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ve ocak yeminin okunması sonrası Genel Başkan, Gazeteci-Stratejist-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci gündeme ilişkin önemli konulara değindi. 

Kahveci konuşmasına ”Efendim bizi ekranları başında izleyenler, çok değerli Hazirun, teşkilatımızın yöneticileri, il başkanları bugün Osmaniye, yarın Hatay yollarında olan şu anda yol hazırlığı yapan diğer teşkilatlarımızın mensupları hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum. Bu arada sayın başkanım seni tebrik ediyoruz, var ol, sağol elini taşın altına koydun ve tabi ki seninle beraber Osmaniye’de Atatürk Atabey sancağını diken kaldıran diğer arkadaşlarını da seninle beraber tebrik ediyoruz var olunuz, sağ olunuz efendim” diyerek başladı.

TSK,SURİYE VE IRAK’TA TERÖR ÖRGÜTÜ YPG/PKK’YA HAVA HAREKATI BAŞLATTIĞI GÜN NE OLDU?

”Atalarımızdan bize kalan bazı sözler her ne kadar bize coşkuyu veriyorsa da Mustafa Kemal Atatürk Atamızın söylediği gibi biz asıl coşkuyu akıl, ilim, zeka, fen ve bilimle yakalamak zorundayız. Dünyanın şu andaki haleti ruhiyesi efendim Hatay ve Osmaniye Sancaklarımızı açmaya geleceğimizi resmi olarak yayınladığımız anda Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin terör örgütü YPG/PKK’nın Suriye ve Irak’taki mevzilerine hava harekatı başladı.

Henüz kara harekatı başlamadı ben 16 Eylül 2023 günü Anıtkabir defterine saat 11:00’de yaklaşık 1000 tane üyemizle, yönetimimizle ki bu bizim yüzde 15’lik kısmımız Anıtkabir’e çıkmıştık. Son cümlem imzadan önceki son cümlem Heyeti Umumiye adına diye yazmıştım. Ekranları başında bizi izleyenler birçok kişiyi ne demek istediğimizi anlamış olsa da bazı kelimelerle oynama yapıyorum ben biliyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

19-20 EYLÜL’DEN SONRA NELER YAŞANDI?

”Heyeti Umumiye, Anıtkabir’e çıktıktan sonra ne oldu Azerbaycan Ordusu, Türk Ordusu destekli olarak Karabağ’da operasyon gerçekleştirdi. 300’e yakın şehidimiz var. Azerbaycan Türk Mehmetçiklerini rahmetle anıyorum. Gazilerimize şifalar diliyorum. Buradan Azerbaycan Türk’lüğüne, Azerbaycan’daki Oğuz Oğullarına, kardeşlerimize muzafferiyetlerini tebrik ederek selam ile biz de selam gönderiyoruz.

Bazı özel olayları anlatacağım. Herkes zannediyor ki her şey kendi kafasına göre ve minvalinde gidiyor zannediyor. Arkadaşlar biz bazı sinyalleri vermezsek hiçbir şey kendi kafasına göre bir minvalinde gidemez. Bir kere bunu herkes iyi düşünsün yine açıklamalarımızda söylediğimiz 19-20 Eylül’den sonra yaşanacaklar var, değişimler başlayacak, sıkıntılar daha da artacak dedik. Osmaniye ve Hatay İl başkanlıklarımızın açılışını açıkladıktan hemen sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nin YPG/PKK terör örgütüne operasyonu Osmaniye açılışımızı yapacağımız günün sabahı ise Filistin-İsrail savaşı başladı.” dedi.

Kahveci konuşmasına şu şekilde devam etti;

”Defaten bizi izleyen emniyet ve savcılık görevlileri bundan sonra Atabey Türk Ocakları’na, yönetimine şahsıma hakaret edenlerle ilgili olarak işlem yapmadığınız için bizim müracaatlarımız olmasına rağmen sorumluluk bizden giderse sorumluluk size kalır. Resmi kayıtlı evraklarımız var. İşlemlerinizi geciktirdiğiniz hasebiyle kimse kusura bakmasın makamlarda oturanlar ben de vatandaş olarak gelip makamınıza müracaatta bulunuyor avukatlarımız eğer daha fazla gecikme hasıl olursa; biz de gereğini Ocak kültürü çerçevesinde yaparız, yapacağız, bunu da göstere göstere yaparız, kimseye de teslim olmayız. Hepinize teşekkür ediyoruz var olun sağ olun. Osmaniye’den Türkiye’ye Selam.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra Genel Başkan Hüseyin Hakkı Kahveci, Osmaniye İl  Başkanı Mustafa Fehmi Keskiner’in mazbatasını verdi ve Genel Başkan Kahveci, Osmaniye İl Başkanı Mustafa Fehmi Keskiner’in takdim ettiği hediyeyi aldı.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin önemli açıklamalarını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı