Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları’nın Akdeniz’deki Yeni Ocağı Hatay’da Açıldı

Atatürk Devlet algoritmasını benimseyen Partiler üstü kuruluş olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Atatürk’ün ”Benim şahsi meselem” dediği Ay Hattı Hatay’da yeni ocak/şube açtı.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları’nın Akdeniz’deki Yeni Ocağı Hatay’da Açıldı
Yayınlama: 11.10.2023
Düzenleme: 11.10.2023 21:54
54
A+
A-

Açılışlarına hız kesmeden devam eden Atatürk Devlet algoritmasını benimseyen Partiler üstü kuruluş olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, ülke genelindeki şubelerine bir yenisini daha ekledi.

Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci öncülüğünde, 8 Ekim 2023 tarihinde Hatay İl Başkanlığı’nın açılışı gerçekleşti.

Açılışı yapılan Hatay İl Beyliği’nin Kurucu İl Başkanı Beyazıt Şanlı’nın başkanlığında, Genel Başkan Yardımcıları, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, İl Başkanları ve üyeleri, vatandaşların katılımı ile yapıldı.

ATABEY19 GENÇLİK KÜLTÜR OCAKLARI, 39. İL BEYLİĞİ AÇILDI

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ve ocak yeminin okunmasının ardından Genel Başkan, Gazeteci-Stratejist-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

”Arkadaşlar öncelikle dışarıda bizi dinleyenler, şehir dışından iştirak eden değerli yönetim kurulu üyeleri buradan selam söylüyorum. İştirak etmeyen il başkanları yakın mesafedekilere ve illere yarın ayrıca ben iştirak edeceğim, bütün iştirak etmiş olan Heyet-i Umumiye’ye teşekkür ediyorum var olsunlar, sağ olsunlar.” dedi.

”GAZİ BAŞBUĞUMUZUN ”ŞAHSİ MESELEM” DEDİĞİ HATAY’DAYIZ ”

”Sınıra 3 kilometre mesafede canlı yayındaki başlığımız da olduğu gibi Armageddon savaş alanından Ortadoğu’ya Gazi Başbuğumuzun ”Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir ileri” emrini hedef olarak gösterdiği noktadan, şahsi meselem dediği Hatay’dayız. Hatay’ın Hassa ilçesindeyiz. Peki bu Hassa neymiş gelirken bir bakalım dedik Hassa ne demekmiş biraz beklediğimizden daha fazlasını bulduk.

Hassa çoğul olarak Havas ilmi diye bir ilim var bu demekmiş, insanın kendisine tahsis ettiği şey demekmiş, bir şeyde bulunup başkasında bulunmayan şey, yani bu bir metafizik isim Hassa meselesi, bir şeye mahsus kuvvet ve tesir, aynı şekilde adalet ve alamet, kalbin ileri geleni, Hassa unvanı aynı zamanda bir kavmin ileri geleni, özellik duygu, özellik hususiyet manalarına geliyormuş.” ifadelerini kullandı.

”HATAY’DA HAYATIN NORMALLEŞMESİ İÇİN BİR ARPA BOYU YOL ALINMADIĞINI GÖRDÜK”

”Hatay Hassa’dan sınırdan Türkiye Cumhuriyeti’nin 85 milyon tüm vatandaşlarına, Türk dünyasına, aynı şekilde Mustafa Kemal Atatürk’ün ölmeden önce ”şahsi meselem” dediği ve bize miras olarak şahsımıza mesele olarak bıraktığı Hatay’dayız efendim. Hatay’a gelirken geçtiğimiz yollarda ilçelerde maalesef depremin izlerinin henüz ortadan kalkmadığını, halen daha yıkılmakta olan yerlerin olduğunu, konteyner geçici kentlerin olduğunu, insansız şehirlerin olduğunu, trafiksiz yolların olduğunu, lambaların boşuna yandığını maalesef izleyerek, acıyarak gördük.

Hatay ve civarında yaşanmış olan hadise daha ileri seviyede yaşanmış olan depremin büyük etkisini de böylece görmüş olduk. Tekrar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Türklük davasını güden tüm vatandaşlarına, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tüm aile bireylerine, bu bölgede yaşayan ailesini kaybetmiş, hayatını kaybetmiş, geleceğini kaybetmiş olan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dilerken; ölenlere rahmet, geride kalanlara sağlık, sıhhat ve afiyet diliyoruz. Üzerinden çok uzun bir zaman geçmemiş olmasına rağmen; yetişme yani ortalığın düzeltilmesi ve normal hayatın normalleşmesi çabalarını tabii ki imkanlar zorlandıkça zor olduğunu biliyoruz, ama çok fazla da bir arpa boyu yol alınmadığını gördük.

Evet efendim Hatay sancağımız Hassa’da hassas bölgede sınırdayız. Bizden bugünlük bu kadar haftaya tabii ki başka bir yerdeyiz; ama Hatay’a daha sık geleceğiz artık Hatay’da yerimiz yurdumuz var sağ olsun Beyazıt Başkanım ve değerli kurucu yönetim kurulu üyeleri , hepinize çok teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra Genel Başkan Hüseyin Hakkı Kahveci, Hatay İl  Başkanı Beyazıt Şanlı’nın mazbatasını takdim etti.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin gündeme ilişkin çok çarpıcı açıklamalarını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

 

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı