SON DAKİKA

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları’ndan 23 Nisan Duyurusu

Partiler üstü kuruluș olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, “23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı” nın 101. Yılına ilişkin bir duyuru yayımladı.

Bu haber 23 Nisan 2021 - 15:41 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Partiler üstü kuruluș olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, “23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı” nın 101. Yılına ilişkin resmi web sitesinden bir duyuru yayımladı.

Açıklamanın Tam Metni:

TÜRKİYE CUMHURİYETİ‘nin Çok Değerli ÇOCUKLARI ve AİLELERİ’NE Duyurumuzdur

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etti ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlandı.

DÜNYA da ÇOCUKLARA ADANAN İLK ve tek BAYRAM’dır.

ATAMIZIN İZİNDEKİ TÜRK ÇOCUKLARI TÜRKİYE CUMHURİYETİ’nin GELECEĞİ ve UMUDUDUR.

Türkiye miz zor günler yaşamaktadır. İyi yönetilemeyen KOVİD Pandemisi nedeni ile can kayıpları yaşanmakta, Turiste dokunmayan ,AVM’lere giremeyen KOVİD-19 virusu bile bu duruma şaşırmaktadır. Büyük&küçük esnafın ekmek tekneleri kapandı, yeterince Devlet Desteği verilmedi, geç kalınmış KISITLAMALAR nedeni ile halkımız zor günler geçirmektedir.

ATABEY19 GENÇLİK KÜLTÜR OCAKLARI olarak bu sorumsuz kalabalık kongreleri vs yapıp, aymazlık ile vak’a sayısında Ülkemizi 1.liğe çıkaran sorumluları şiddetle kınıyoruz.

Biz herşeyin FARKINDAYIZ ve ALDATILAMIYORUZ.

Yavrularımızın eğitimdeki aksaklıklar henüz giderilememiştir.

Yurtdışından zengin insanlar özel uçaklar ile Türkiye’ye getirilir iken, SMA-Tip 1 Hastası çocuklarımızın ilaç paraları hala ödenmemekte, yavrularımız her geçen gün ölüme yaklaşmaktadır.SMA İlaçları SGK Kapsamı Altına Alınmalıdır.

TİP-1 DİYABET HASTASI MİNİCİK yavrularımızın her gün parmakları delik deşik olmaktadır. Sensör ve İnsülin Pompaları en kısa sürede SGK Kapsamı Altına Alınmalıdır.

Çocuğa ve Kadına karşı ŞİDDET ve İSTİSMARı önlemede yetersizlikler vardır.

Saygıdeğer TBMM mensuplarına, diş implant bedelleri, penil protez bedelleri vs kolayca ödenirken, bir çırpıda bayram parası ödeme kararları çıkarılırken, işsiz kalan anne-babalar evlerine ekmek götürmekte zorluk çekmektedir.

Atatürk'ün Katilleri

Türkiye’mizde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda hareket eden, Kadim TÜRK Devletleri ‘nde de olduğu gibi, KADIN, ÇOCUK ve AİLE ye özellikle değer ve önem veren hepinize açık olan, ATABEY19 GENÇLİK KÜLTÜR OCAKLARI olarak,

23-NİSAN 2021 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı KUTLUYORUZ.

Bugün ANDIMIZI hep beraber EDECEĞİZ ve SÖYLEMEYE de DEVAM EDECEĞİZ

TÜRKÜM-DOĞRUYUM-ÇALIŞKANIM!

ATABEY19 GENÇLİK KÜLTÜR OCAKLARI TÜRKİYE VE
AVRUPA FEDERASYONU TEŞKİLATI
Genel Başkan ve Yönetim Kurulu Adına
Dr. İnci ERKİN
Kadın, Çocuk ve Aile’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

 

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, ayrıca resmi sosyal medya hesaplarından bir video paylaştı. Video açıklamasında Ulu Önder Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışına ilişkin bakkal defterinden bozma zabıt defterine yazdığı “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünü vurguladı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!