Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Kırklareli İl Beyliği Açıldı

Partiler üstü kuruluş olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Genel Başkanı Sayın Hüseyin Hakkı Kahveci, Genel Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Beyleri’nin katılımı ile yeni ocağı/şubesi olan Kırklareli İl Beyliği düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Kırklareli İl Beyliği Açıldı
Yayınlama: 06.06.2022
78
A+
A-

Birlik ve beraberliğini sürdürmeye devam eden Atabey19 Türk Ocakları, Genel Başkan Hüseyin Hakkı Kahveci öncülüğünde, yönetim kurulu üyeleri ve il beyleri 4 Haziran 2022’de Kırklareli Ocak açılışı için bir araya geldiler. Kırklareli il beyliğinin açılışı Ali Arpakçı başkanlığında, ocakları temsilen birçok ilden üyelerin katılımıyla gerçekleşti.

İstiklal marşının okunmasının ardından Gazeteci Hüseyin Hakkı Kahveci, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

KIRKLAR’IN ELİ, KIRKLARELİ..

‘YAŞAMAK İÇİN SAVAŞMAK ZORUNDASINIZ’

Kırklareli il beyliği açılışında gündeme dair konuşan Hüseyin Hakkı Kahveci ‘Yaşamak için savaşmak zorundasınız, hepimiz için geçerli.’ Dedi.

‘CUMHURİYET KADINLARIN OMZUNDA YÜKSELECEKTİR’

Kırklareli il beyliğinin açılışında konuşmasına devam eden Hüseyin Hakkı Kahveci’nin önemli açıklamalarının içinde şu sözlerde yer aldı; “ Finlandiya’da ki yaşanmış hadise gibi bir hadise yaşanabilir, Erkek nüfusumuz kırılabilir, kadınlarımız savaşmak zorunda kalabilir ya da erkeklikte kadınlara kalabilir.’

BİZ ATAMIZ’IN MEZARDAN KILIÇ UZATTIĞI ATİLLANIN OĞLUYUZ

Konuşmalarının sonlarına yaklaşan Hüseyin Hakkı Kahveci, ‘Biz Oğuz Kağan’ın torunlarıyız, biz Atilla’nın oğluyuz, Timurhan’ın, Cengizhan’ın, Fatih’in, Ataman’ın, Atatürk’ün torunuyuz biz. Biz ‘Adamlar Birliğiyiz.’

EKONOMİK KRİZ KATLANARAK DEVAM EDECEK

‘Herkes ayağını yorganına göre uzatsın, şu saatten itibaren Türkiye Cumhuriyeti devletinin ekonomi yönetiminin yapabileceği hiçbir şey yok. Dünya’da da büyük bir ekonomik kriz var, bizim oraya sığınmamamız gerekiyor.’ Diyerek Celal Şengör’ün çok beğendiği bir sözünü paylaştı: ‘Öyle bir toprakta yaşıyoruz ki zümrüt ile pırlanta ile yaşamamız lazım ama sefalet endeksinde bir numara olduk.’ dedi.

Genel Başkan Hüseyin Hakkı Kahveci’nin açıklamalarından sonra mazbata törenine geçildi.

Kurucu il başkanı olan Ali Arpakçı’ya mazbatasını takdim etmesinin yanı sıra tebriklerini sundu ve ‘Bu yol biraz zor, biraz engebeli, ölüm riskini de içinde barındıran bir yol. Ama biz hiçbir şeyden korkmadık, ben tek başıma yola çıktım, bugün burada çok insan var. Tek tek tuğla koyarak buralara geldik. Bugün kolay, dün daha zordu, yarın daha kolay olacak demedik, yola devam ediyoruz.’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Atatürk ~ Atabey19 Türk Ocakları Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin önemli açıklamalarını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı