Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Bursa İl Beyliği Açıldı

Atatürk Devlet algoritmasını benimseyen Partiler üstü kuruluş olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları’nın Türkiye genelindeki ocak/şube sayısı 41’e ulaştı.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Bursa İl Beyliği Açıldı
Yayınlama: 26.10.2023
56
A+
A-

Açılışlarına hız kesmeden devam eden Atatürk Devlet algoritmasını benimseyen Partiler üstü kuruluş olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, ülke genelindeki şubelerine bir yenisini daha ekledi.

Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci öncülüğünde, 22 Ekim 2023 tarihinde Bursa İl Başkanlığı’nın açılışı gerçekleşti.

Bursa’da şube açılışına Kurucu İl Başkanı Figen Dayıoğlu’nun başkanlığında, Genel Başkan Yardımcıları, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, İl Başkanları ve üyeleri, vatandaşların katılımı ile yapıldı.

EN FAZLA ŞUBE/OCAK MARMARA’DA

Son bir yıl içerisinde 13 yeni şube açan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, en fazla ocak/şubesinin bulunduğu bölge Marmara oldu. Marmara’yı 9 şubeyle İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Balıkesir ve  Çanakkale yer aldı.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ve ocak yeminin okunmasının ardından konuşmasına Genel Başkan, Gazeteci-Stratejist-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci, önemli açıklamalarda bulundu.

Kahveci konuşmasına ”Evet değerli Bursalılar, değerli Hazirun, değerli Heyet-i Umumiye’nin temsilcileri 5 tane kadın il başkanımız da Bursa’dayız efendim. İlk önce Hanım il başkanlarımızı bir alkışlayalım.” diyerek başladı.

ATATÜRK, ”CUMHURİYET KADINLARIN OMUZLARINDA YÜKSELECEK” SÖZÜ İLE NE DEMEK İSTEDİ?

”Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyet için ne söylemişti; ”Cumhuriyet kadınların omuzlarında yükselecek” demişti. Şimdi bunu söylerken ne demek istemişti. Demek ki Cumhuriyet yere düşecek, Türk kadınları sırtlayacak, erkek sayımız azalacak dolayısıyla devleti ayakta tutacak yeniden Türkiye Cumhuriyeti’ni ikamet edecek yani; yuva yapacak olan Türk kadınlarımız bu yüzden tekrar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin değerli vatandaşı olan Türk hanımefendiler hepinizi Bursa’dan selamlıyoruz. 

Uygur’a selam olsun, Karabağ’a selam olsun Kosova’ya selam olsun, Kerkük’e selam olsun, Bayırbucak’a selam olsun, Kıbrıs’a selam olsun, Batı Trakya’ya selam olsun, dünyanın neresinde acı ve zulüm altında esareti kabul etmediği halde esir düşmüş olan Türklere selam olsun. Artık esaret zamanı bitti, taarruz zamanıdır diye başlıyoruz.” ifadelerini kullandı

ATATÜRK, OSMAN GAZİ’NİN MEZARINDA NE SÖYLEMİŞTİR?

Şurada Osman Gazi’nin Türbesi çok yakın buraya Venizelos’un oğlu gelerek Osman Gazi’nin sandukasını tekmelemiş ve demiştir ki; başında kalkıp evlatlarını kurtarsana, Osman Gazi’nin evladı olarak Gazi Ulu Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk, Ulu Atasının mezarına gelerek dede ben görevimi yaptım demiştir. Kendilerini tekrar rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Kahveci konuşmasına şu şekilde devam etti;

”Böylece Kırklar sancağı olan kurt başlı siyah sancaktır. Evet bu Bursa ilimizin sancağıdır kutlu olsun efendim. Hepinizden hepimize, hepimizden hepinize, birden hepinize çok teşekkür ediyorum, sağ olun, var olun, bizimle kalın, birde kalın, büyük şerefli cephede kalın.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra Genel Başkan Hüseyin Hakkı Kahveci, Bursa İl  Başkanı Figen Dayıoğlu’nun teşekkür belgesini verdi ve Genel Başkan Kahveci, Bursa İl  Başkanı Figen Dayıoğlu’nun takdim ettiği hediyeyi aldı.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin çarpıcı açıklamalarını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı