Atabey 19 Gençlik ve Kültür Ocakları, Ulucami’de Atatürk Anısına Mevlit Okuttu

Partiler üstü kuruluş olan Atabey 19 Gençlik ve Kültür Ocakları Bursa Şubesi, ebediyete intikalinin 83’ncü yıldönümünü andığımız Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk için Ulucami’de mevlit okuttu.

Atabey 19 Gençlik ve Kültür Ocakları, Ulucami’de Atatürk Anısına Mevlit Okuttu
Yayınlama: 11.11.2021
Düzenleme: 11.11.2021 14:45
40
A+
A-

Ulucami Baş İmamı Tahsin Karanfil ve cami imamlarının bulunduğu mevlit programında, Atatürk ve tüm şehitler dualarla anıldı.

”ATATÜRK’ÜN VEFATININ 83’ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE HEM DE ŞEHİTLERİMİZİN ANISINA BÖYLE BİR MEVLİT PROGRAMI DÜZENLEDİK”

Düzenledikleri mevlitle ilgili bilgi veren Atabey 19 Gençlik ve Kültür Ocakları Bursa Şubesi Başkanı Yalçın Tartkoy, “Atabey 19 Gençlik ve Kültür Ocakları Bursa Şubesi olarak Atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83’ncü yıl dönümü nedeniyle hem de tüm şehitlerimizin anısına böyle bir mevlit programı düzenledik.” ifadelerini kullandı.

”ATATÜRK KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

”Bize bu ülkeyi miras bırakan Atamız bu vatanın var oluş sebebi. Atatürk’ü rahmetle anıyoruz. Bursa’da 32 üyemizi bulunuyor. Şu ana kadar 22 ilde teşkilatlandık ve her gün giderek büyüyoruz” dedi.

Kurucu Üye Levent Sevim ise, “Atatürk kırmızı çizgimizdir. Bugün onun ölüme değil ölümsüzlüğe ulaştığı gündür” diye konuştu..

Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83’ncü yıl dönümü nedeniyle Atabey 19 Gençlik ve Kültür Ocakları Bursa İl Beyliği’nin düzenlediği mevlidi alttaki videodan izleyebilirsiniz. 

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı