SON DAKİKA

ASKERLER BAŞSAVCILIĞI KUŞATTI!

Bu haber 05 Ağustos 2017 - 17:27 'de eklendi. Son Güncelleme6 Ağustos 2017 - 02:01

Twitter hesabından yapılan açıklamada,  “Başsavcılık makamının asker tarafından kuşatma altına alınmasını reddediyorum. Bu keyfi eylemi, uluslararası ve ulusal toplum önünde kınıyorum” denildi.

Venezuela’da ABD’nin hamleleri bir bir boşa düşüyor. Ulusal Kurucu Meclis’i tanımadığını söyleyen Amerikancı muhalefetin koyu destekçilerinden başsavcı Luisa Ortega’nın ofisi askerler tarafından çevrildi.

Venezuela’da Başsavcı Luisa Ortega, Twitter hesabından makamının askerler tarafından çevrildiğini duyurdu. Başkent Karakas’ta bulunan Ortega, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya yönelik sert muhalefetiyle ve Amerikan işbirlikçisi hamleleriyle tanınıyor.

Twitter hesabından açıklama yapan Ortaga, “Başsavcılık makamının asker tarafından kuşatma altına alınmasını reddediyorum. Bu keyfi eylemi, uluslararası ve ulusal toplum önünde kınıyorum” açıklamasında bulundu.

KURUCU MECLİS TOPLANMIŞTI
Venezuela’da protesto gösterilerine yol açan seçimler sonucunda üyeleri belirlenen Kurucu Meclis toplandı.

Başsavcılık, başkent Caracas’taki mahkemeye, anayasayı hazırlayacak Kurucu Meclis’in toplanmasının yasaklanması için başvuruda bulunmuştu. Başvuruda Kurucu Meclis üyelerinin belirlendiği seçimlerde manipülasyon yapıldığı iddia edilmitşi. Amerikancı muhalefetin bu itirazlarına rağmen Meclis’te ilk oturum yapıldı.

Başsavcı Ortega’nın paylaştığı görüntüler şöyle:

ed1.jpg ed2.jpg

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!