SON DAKİKA

ASKERİN BOĞAZINI KESENLERDEN DEMOKRASİ KAHRAMANI ÇIKMAZ

Bu haber 15 Temmuz 2017 - 18:35 'de eklendi. Son Güncelleme8 Mayıs 2018 - 09:49
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Gazeteci yazar Merdan Yanardağ, AKP’nin darbe girişimini kendi lehine çevirdiğini ifade ederek 15 Temmuz etkinliklerini samimiyetsiz bulduğunu söyledi.

Merdan Yanardağ, 15 Temmuz Fethullahçı darbe girişiminin yıl dönümünde sosyal medya hesabından açıklamalar yaptı.

ABC Gazetesi’ndeki habere göre, Yanardağ, 15 Temmuz’a gelen sürecin sorumlusu olarak iktidarı gösterdi ve Fethullahçı çete ile iktidarın yıllarca ülkeyi birlikte yönettiğini hatırlattı.

CUMAYA GİDİYORDUNUZ 

Merdan Yanardağ, 15 Temmuz’un AKP’nin Fethullahçı Çete ile ülkeyi uçurum kenarına sürüklemesi sonucu gerçekleştiğini ifade etti. Yanardağ, gelinen noktada AKP’nin dava arkadaşları tarafından yapılan bu darbe üzerinden bir ‘kahramanlık destanı’ çıkarmaya çalıştığını belirtti. AKP’nin darbeyi cumhuriyetçiler yapmış gibi davrandığını belirten Yanardağ  “Yahu sizin dava arkadaşlarınızdı onlar. Birlikte cumaya gidiyordunuz!” dedi.

20 TEMMUZ AKP DARBESİ!

Darbe girişimin ardından ilan edilen OHAL ile birlikte ülkedeki demokratik ve laik sisteminin yok edildiğini, cumhuriyetin tüm kurumlarının ve ordusunun dağıtıldığını ifade eden Yanardağ, OHAL’in ilan edildiği 20 Temmuz tarihini ikinci darbe olarak yorumladı.

Atatürk'ün Katilleri

15 Temmuz etkinlikleriyle, 20 Temmuz’da yapılan darbenin üzerinin örtülmeye çalışıldığını dile getiren Yanardağ, ‘Kendi askerinin boğazını tekbir getirerek kesenlerden demokrasi kahramanı çıkmaz. O katiller bulunmadan, 15 Temmuz destanı filan olmaz’ dedi.

Darbeyi bastırmaya çalışırken yaşamını yitiren tüm yurttaşları saygıyla andığını belirten Yanardağ, Bugünkü 15 Temmuz etkinliklerinin , “Bu bize Allah’ın lütfu” diyenlerin kendi kutlama töreninden başka bir şey olmadığını dile getirdi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!