SON DAKİKA

Art arda yaşamını yitiren kardeşlerin ablalarında, bulaşıcı

Hatay, Antakya’da yüksek ateşle kaldırıldıkları hastanede aynı gün art arda hayatını kaybeden Suriyeli iki kardeşin ablaları 5

Bu haber 04 Ağustos 2017 - 8:28 'de eklendi.

Hatay, Antakya’da yüksek ateşle kaldırıldıkları hastanede aynı gün art arda hayatını kaybeden Suriyeli iki kardeşin ablaları 5 yaşındaki Ayşe Rahmun’un tetkiklerinde bulaşıcı hastalığa rastlanmadı.

2 kardeş ateşlenip hastaneye gitti, art arda yaşamını yitirdi! 2 kardeş ateşlenip hastaneye gitti, art arda yaşamını yitirdi!

Antakya’da yaşayan Suriyeli mülteci Rahmun Ailesi’nin çocukları 2 yaşındaki Halit ile 7 aylık Abdurrahman aniden ateşlenip bir gün içinde peş peşe yaşamını yitirmişti. Antakya Devlet Hastanesi’nde çalışan Çocuk Doktoru Hasan Aşkar, iki çocuğun yaşamını yitirmesiyle ilgili “Önce zatürre tanısı koyduk ama bu kadar hızlı öldürmesi üzerine meningokoksemi olduğunu düşündük Tanı konmadan çok hızlı bir ölüm oldu” demişti.

Hürriyet’ten Fatma Aksu’nun haberine göre, Hatay Sağlık Müdürlüğü yetkilileri önceki gün, çocuklarına daha iyi bir gelecek kurabilme hayaliyle 4 yıl önce Suriye’deki savaştan kaçıp, Antakya’ya yerleşen Rahmun Ailesi’nin evinde giderek, koşulları yerinde inceledi. Halk Sağlığı uzmanları, küçük Ayşe’yi hastaneye götürüp tetkik yaptırdı. Ayşe’de hastalığa ilişkin herhangi bir bulguya rastlanmadı. Ancak, koruyucu amaçlı 2 günlük ilaç tedavisi uygulandı. Her gün anne ve babasıyla kardeşleri Halit ve Abdurrahman’ın mezarına giden Ayşe, mezarın üzerine dikilen çiçekleri suladı. 2 çocuğunun ölümünde doktorların ihmali olduğunu ve zamanında müdahale edilemediğini öne süren baba Muhammet Rahmun, çocuklarının ölüm nedenini öğrenebilmek için şikâyetçi olup, otopsi yapılmasını isteyeceğini belirtti. Rahmun, “Ancak bunu yapmadan önce hocalara danışıp, mezarlarının açılmasının günah olup olmadığını soracağım” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!