SON DAKİKA

Arnavutköy’de Dinci Grup Tekbirlerle Yürüdü: ‘Şeriat Yükleniyor’

Gençlere yönelik gerçekleştirilen festival ve konserleri iptal ettirmekle övünen İsmailağa’ya yakın hesaplar, hafızların yürüyüşünü “Şeriat is loading” mesajıyla paylaşmaya başladı. İcazet törenine Atatürk’e hakaretleriyle bilinen Mustafa Demirkan da katıldı.

Bu haber 29 Mayıs 2022 - 15:21 'de eklendi.
Abone ol

Öğrencilerin yoğun yaşadığı kentlerde gençlere yönelik festival ve konserleri “İptal ettiren” kişi ve oluşumlar kamuoyunda tepki çekmişti. Tartışmalar sürerken İstanbul Arnavutköy’de hafızların gerçekleştirdiği yürüyüş “Şeriat” ifadeleriyle servis edildi.

Arnavutköy’de bulunan Taşoluk Yeşil Camii Kur’an Kursunda gerçekleştirilen icazet töreni öncesi yüzlerce hafız, sokaklarda yürüdü. Hafızların cübbe ve sarıklarla ‘teşrik tekbiri’ getirerek yürüdüğü anlar İsmailağa’ya yakın hesaplar tarafından “Şeriat is loading” notuyla paylaşıldı.

ATATÜRK’E HAKARET EDEN MUSTAFA DEMİRAKAN DA KATILDI

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Ayasofya’da gerçekleştirilen icazet töreninde  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alarak “Zalim ve kafir” diyen Mustafa Demirkan da Arnavutköy’deki törene katıldı.

İSTANBUL MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN PAYLAŞIM

İstanbul Müftülüğü’de icazet törenine ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Müftülük, Atatürk’e hakaret eden Demirkan ile birlikte törene Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş’un da katıldığını duyurdu.

 “ERDEM ÖZVEREN” İSİMLİ HESAP HEDEF ALDI

Erdem Özveren isimli şahıs, sosyal medya hesabından Eskişehir’de gençlere yönelik düzenlenecek “Anadolu Fest”i hedef almıştı.

Özveren’in festivali hedef aldığı bazı paylaşımlar şöyle:

 KADIN VALİYİ “ERKEKLE EL SIKIŞTI” DİYE HEDEF GÖSTERDİ

Özveren, geçtiğimiz günlerde  Afyonkarahisar Valisi olarak atanan Kübra Güran Yiğitbaşı’yı da hedef gösterdi. Özveren, Türkiye’nin ilk başörtülü valisi olan Yiğitbaşı’yı “Erkeklerle el sıkıştı” diyerek fotoğrafını yüzünü sansürleyerek paylaştı.

Kaynak: Aykırı

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR