SON DAKİKA

Arkadaşları Fethi Sekin'i andı

Sekin'i seven arkadaşları ve dostları, şehidin büyük portre fotoğrafıyla objektiflere yansıdı

Bu haber 04 Ocak 2018 - 15:12 'de eklendi.
Abone ol

İzmir Adliyesi önünde geçen yıl 5 Ocak'ta PKK mensuplarınca gerçekleştirilen saldırıda gösterdiği kahramanlıkla faciayı önleyen, polis memuru Fethi Sekin'i şehit edilişinin yıl dönümünde anan arkadaşları, portresiyle objektifin karşısına geçti.

Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin, şehidi yakından tanıyan adliye çalışanları, aynı saldırıda yaralanan avukat Bülent Karagöz, adliye kantininde görev yapan mahkum Oktay Merdin ve adliye çevresindeki iş yerlerinde çalışan bazı vatandaşlar adliye önünde şehidi bir kez daha hatırladı.

Sekin'i seven arkadaşları ve dostları, şehidin büyük portre fotoğrafıyla objektiflere yansıdı.

Şehidin babası Mehmet Zeki Sekin, Kurtuluş Savaşı'nda birçok kahramanlık hikâyesini bağrında taşıyan Türkiye'de, kahramanların asla bitmeyeceğini, oğlunun gelecek nesillere örnek bir davranışta bulunarak birçok insanın ölümüne engel olduğunu söyledi. 

Adliyede temizlik işçisi olarak çalışan Gülşah Yıldırım, Fethi Sekin'in buraya gelen her vatandaşa yardım ettiğini, geçen yılki davranışıyla İzmir Adliyesi'nin ve kentin şehide çok şey borçlu olduğunu ifade etti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Uzun yıllar Fethi Sekin ile adliyenin C Blok kapısının önünde görev yapan emekli trafik polisi Şahin Çevik de, şehidin bir kahraman olduğunu, onun sayesinde hainlerin emellerine ulaşamadığını dile getirerek kardeşi gibi sevdiği şehidi hiçbir zaman unutmayacağını söyledi. 

Adliyenin karşısındaki inşaatta mühendis olarak çalışan İsmail Miman ise "Fethi, benim arkadaşımdan çok dostumdu. Onunla her zaman görüşür, sohbet ederdik. Gönlü zengin bir insan olan Fethi, 5 Ocak 2017'deki cesaretiyle gelecek nesillere örnek olacaktır. Bu ve bunun gibi kahramanlıklar, nesilden nesile aktarılmalıdır" dedi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!