SON DAKİKA

ARAPLARDAN SONRA ŞİMDİ DE ÇİNLİLER

Yeni İpek Yolu Projesi çerçevesinde Türk Vatandaşlığı almak isteyen Çinliler, Antalya’dan ortalama 120 bin dolara satın aldıkları dairelere 250 bin dolar fatura kestirerek Türk Vatandaşlığına geçiyor.

Bu haber 08 Ocak 2020 - 16:50 'de eklendi.

(mygazete.com’un özel haberine göre; Yeni İpek Yolu Projesi çerçevesinde Çinliler Türk Vatandaşlığı için harekete geçti. Başta İstanbul olmak üzere birçok şehir de konut almaya başlayan Çinliler Antalya da da benzer şekilde konut alarak vatandaşlık hakkı elde ediyor. Yaptığımız araştırmalarda konut alımlarında 250 bin dolarlık bir yatırım söz konusu olması gerekirken 100 ile 120 bin dolarlık gayrimenkul alımlarını 250 bin dolar fatura kestirerek resmen devleti dolandırdıkları ortaya çıkıyor.

Türk Vatandaşlığı olma şartlarından biri olarak 250 bin dolarlık yatırım yapma şartını Çinliler uyanıklık yaparak deliyor. Uyanık Çinliler Antalya da 120 bin dolarlık evleri 250 bin dolar fatura kestirip Türk Vatandaşlığına geçiyor.  Uygulamada ki açıklardan faydalanmayı başaran Çinliler Antalya da 250 bin dolardan daha düşük fiyatlarda ki evleri satış sözleşmesinde yüksek göstererek vatandaşlık almaları emlak sektörünün canlanmasına vesile olurken yapılan uygulama ise düşündürüyor.

Kaynak: https://www.mygazete.com/antalya/antalya-ya-cin-istilasi-h36296.html?fbclid=IwAR22EcHRU3OSd0LPer7LZMWGHuxaHl6qnmiR5t0DUK0_Gvd2rToImC4__KQ

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!