SON DAKİKA

Araplar Hakkında ‘Daima Türkleri Arkadan Vuruyorlar’ Diyen Hocaya Soruşturma

Kastamonu Üniversitesi Türk Dili Bölümü Öğr. Gör. Semra Altıkulaç’ın, öğrencilerine uzaktan eğitim verdiği esnada, “Bana Arap demeyin arkadaşlar. Hakikaten tüylerim diken diken oluyor. Manyak bir toplum. Daima Türkleri arkadan vuruyorlar” sözlerine soruşturma açıldı.

Bu haber 11 Mayıs 2021 - 18:50 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü, Türk Dili dersinin uzaktan eğitimi esnasında öğretim görevlisi Semra Altıkulaç’ın Araplara yönelik sözleri için hukuki sürecin başlatıldığı belirtildi.

Rektörlük tarafından konuya dair yapılan duyuruda, “Bir öğretim elemanımızın ders esnasında sarf ettiği bazı ifadelerden dolayı gerekli idari süreç başlatılmıştır. Söz konusu sürecin hukuk kuralları doğrultusunda titizlikle yürütüleceği kamuoyunun bilgisine sunulur” ifadelerine yer verildi.

Kastamonu Üniversitesi Türk Dili dersinin uzaktan eğitimi esnasında öğretim görevlisi Semra Altıkulaç “Arapların daima Türkleri arkadan vurduğu” iddiaları ve Arapları “manyak bir toplum” olarak nitelemesi tepki çekmişti.

Kastamonu Üniversitesi Türk Dili Bölümü Öğr. Gör. Semra Altıkulaç, öğrencilerine uzaktan eğitim verdiği esnada anlattığı konunun dışına çıkarak tarihteki Türk-Arap ilişkileri hakkında yorumlarda bulunmuş,

“Türk tarihi boyunca Arapların Türklere faydasını hiç görmedik. Arapların bence kendilerine de faydası yok. Peygamber ölür ölmez ikilik çıkaran manyak bir toplum! Peygambere eziyet etmişler. Bizim (Türkler) kadar sahip çıkmamışlar. Bugün altın tuvaletlere ediyorlar ama dünyadaki Müslümanlar aç. Ben de Araplardan bize hiçbir fayda gelmeyeceğini bilen bir insanım. Araplar… Bana Arap demeyin arkadaşlar. Hakikaten tüylerim diken diken oluyor. Şimdiye kadar Araplardan Türklere bir fayda geldiğini görmedim. Bu kadar yıllık Türk tarihini okuduk falan. Tarihte bir örneği yok. Daima arkadan vurma, daima düşmanla bir olma. Bu da benim aynı dine mensup olduğum dindaşım. Ümmet anlayışı o yüzden bir şeye yaramıyor” ifadelerine yer vermişti.

Atatürk'ün Katilleri

“HOCAM ÜZERİME ALINIYORUM” 

Altıkulaç’ın bu sözleri üzerine Arap kökenli Abdulhamid İsmail adlı bir öğrenci, “Hocam üzerime alınıyorum, Araplar diyorsunuz” diyerek tepki göstermiş ve dersi terk etmişti.

DERSİ TERK ETTİ 

Arap öğrenci dersi terk etmek zorunda kaldı. Gelen bu tepkinin üzerine Öğr. Gör. S. A., “Abdulhamid sen bilirsin, tarihimiz Araplardan yediğimiz kazıklarla dolu olduğu için sen bilirsin, çıkabilirsin. ‘Bu kazıkları yedik, olsun’ diyemeyeceğim. Milletin bir evladı olarak buna susamıyorum.” ifadelerini kullandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!