SON DAKİKA

ANTALYA’DA ORMAN YANGINI

Antalya’nın Kumluca ilçesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Rüzgarın da etkisiyle seralara doğru ilerleyen yangını söndürme çalışmaları sürüyor

Bu haber 17 Eylül 2018 - 14:58 'de eklendi. 25

Mavikent Mahallesi Yenicepınar mevkisinde, Papazkoyu’nda saat 11.00 sıralarında başlayan yangın, geniş bir alanda devam ediyor.

Rüzgarın etkisiyle seraların bulunduğu alana doğru ilerleyen yangına Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri havadan ve karadan müdahale ediyor.

YERLEŞİM YERLERİ TEHDİT ALTINDA DEĞİL’

Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri seralara yakın noktada başlayan yangının, bölgenin sarp olması ve rüzgarın sık sık yön değiştirmesi nedeniyle kontrol altına alınmakta zorlanıldığını aktardı. Jandarma ekiplerinin bölgede güvenlik önlemleri aldığını kaydeden yetkililer, yangının yerleşim yerlerini değil, sera alanlarını tehdit ettiğini belirtti.

EVLERE ULAŞMAMASI İÇİN ÇABA SARF EDİLİYOR’

Kumluca Belediye Başkanı AKP’li Yusuf Göven de hızla olay bölgesine gittiklerini belirtti. Yangının çıkış nedeniyle ilgili henüz net bir bilgi sahibi olmadığını aktaran Başkan Göven, rüzgarın etkisiyle yangının sürekli yön değiştirdiğini vurguladı. Ekiplerin yangını kontrol altına alabilmek için yoğun çaba sarf ettiğini kaydeden Başkan Göven, orman içerisinde kalan tarım alanlarının zarar gördüğünü anlattı. Başkan Göven, “Olay mahallindeyiz. Şu an seralarda zarar var. Ama evlere ulaşmaması için çaba sarf ediliyor” dedi.

DEHŞET FOTOĞRAFLAR

Yangının boyutu ise vatandaşlar tarafından çekilen fotoğraflara yansıdı. Rüzgarın etkisiyle ilerleyen yangına 50 arazöz, 4 amfibi uçak, 7 helikopter ve 6 dozer ile müdahale edilirken, bölgeden çekilen fotoğraflar da yangının boyutunu gözler önüne serdi.

 

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın