SON DAKİKA

ANTALYA’DA FLAŞ KORONAVİRÜS KARARI

Antalya’da, yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında, kente giriş yapacak kişiler, 14 gün süreyle ikametgahlarında gözetim altında tutulacak.

Bu haber 02 Nisan 2020 - 0:06 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun, koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek için gerekli düzenlemeleri yapmak amacıyla olağanüstü toplantı gerçekleştirdiği belirtildi.

Toplantıda, Antalya’ya her ne şekilde olursa olsun (Karayolu, denizyolu, havayolu) giriş yapacak kişilerin 14 gün süreyle ikametgahlarında gözlem altında tutulmasına karar verildi.

Bu kişilerden, ikametgahlarından ayrılmamaları yönündekiilk ikaza uymayanlara, 3 bin 150 lira para cezası uygulanacak.

Yapılacak ikinci kontrolde de ikametgahlarında bulunmadıkları tespit edilenler ise Valilik tarafından belirlenen yerlerde 14 gün süreyle sıhhi gözlem altına alınarak tekrar 3 bin 150 TL idari para cezası uygulanacak.

Atatürk'ün Katilleri

Ayrıca, Türk Ceza Kanunu’nun Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan “… yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır.” hükmü uyarınca, bu hükme uymayan kişiler, adli makamlara bildirilecek.Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun, koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek için gerekli düzenlemeleri yapmak amacıyla olağanüstü toplantı gerçekleştirdiği belirtildi.

Toplantıda, Antalya’ya her ne şekilde olursa olsun (Karayolu, denizyolu, havayolu) giriş yapacak kişilerin 14 gün süreyle ikametgahlarında gözlem altında tutulmasına karar verildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!