SON DAKİKA

ANTALYA’DA BANKADA SOYGUN GİRİŞİMİ

Antalya’da elinde silahla özel bir bankaya gelip içerideki erkek çalışanları rehin alan ve polis tarafından ikna edilen şüphelinin Özbekistan uyruklu olduğu öğrenildi. Soygun girişimcisinin elindeki tabancanın ise kurusıkı olduğu bildirildi. Valilik tarafından yapılan açıklamada şüphelinin ifadesinde doktor olduğunu, kendisinin dolandırıldığını ve bu sebeple dikkat çekmek için bu eylemi yaptığı bilgisi verildi.

Bu haber 17 Aralık 2019 - 12:57 'de eklendi.
Abone ol

Bahçelievler Mahallesi Konyaaltı Caddesi üzerinde, özel banka şubesine, saat 09.30 sıralarında gelen kişi, silahını çıkararak, banka güvenlik görevlisini rehin aldı.

“ÜZERİMDE BOMBA VAR, HERKES DIŞARI ÇIKSIN”

Vücuduna koli bandı sarılı halde banka şubesine giren kişi, “Üzerimde bomba var, herkes dışarı çıksın” dedi.

Personelin banka şubesini boşaltmasının ardından içeride silahlı kişi, güvenlik görevlisi ile çaycı dışında kimse kalmadı.

Silahlı kişi, çalışanların dışarı çıkmasının ardından şubenin kapısını kilitledi. Silahlı kişi, bir süre sonra özel güvenlik görevlisinin de silahını eline aldı.

ÖZEL HAREKAT SEVK EDİLDİ

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri de bölgede güvenlik önlemi aldı. İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan da olay yerine gelerek, ekiplerin koordinasyonunu sağladı. Polisin geldiğini gören silahlı kişi, rehin aldığı 2 kişiyle birlikte banka şubesinin üst katına çıktı.

GÖRÜŞMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Bir süre sonra banka şubesinden giren 2 polis, silahlı kişiyi ikna etmek için konuşma yapmaya başladı. Kırgız olduğu öğrenilen silahlı kişi, polise, “Benim her şeyimi elimden aldılar, yetkili biriyle görüşmek istiyorum” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Banka şubesi çalışanları, olay anında çok korktuklarını belirtti. Sadece cep telefonlarını alarak şubeden çıktıklarını belirten çalışanlar, başka bir şey alamadıklarını söyledi.

1 SAAT 10 DAKİKADA İKNA EDİLDİ

Antalya’da, banka şubesine saat 09.30’da girip, güvenlik görevlisi ile çaycıyı rehin alan, silahlı Kırgızistan uyruklu zanlı, saat 10.40’ta polis ekiplerince ikna edildi.

Gözaltına alınarak, banka şubesinden çıkarılan Kırgız, ekip aracına bindirilerek, polis merkezine götürüldü.

Antalya’da özel bir bankaya gelip içerideki erkek çalışanları rehin alan şüpheli, ikna edilerek gözaltına alındı.

Antalya’da özel bir bankaya gelip içerideki erkek çalışanları rehin alan şüpheli, ikna edilerek gözaltına alındı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: ŞÜPHELİ TESLİM OLDU

Antalya Valiliği’nde yapılan açıklamada, bir banka şubesinde yaşanan rehin alma olayını gerçekleştiren şüphelinin teslim olduğu bildirildi. Açıklamada şöyle denildi:

“Bugün Saat 09.45 sularında Antalya Konyaaltı Caddesi’nde Özbekistan uyruklu 1979 doğumlu doktor olduğunu söyleyen erkek bir şahıs, elinde kurusıkı tabanca ile bir banka şubesine girmiş ve şubede bulunanları dışarı çıkartmıştır. Emniyet birimlerimiz olay yerine ivedi bir şekilde intikal etmiş, kendisinin dolandırıldığını ve dolandırılması ile ilgili dikkat çekmek için böyle bir eyleme giriştiğini ifade eden şahıs, iki emniyet görevlisi ve bir banka güvenlik görevlisi tarafından ikna edilmiş ve eylem sonlandırılmıştır.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!