SON DAKİKA

ANTALYA’DA 12 SOKAK KÖPEĞİ ZEHİRLENEREK ÖLDÜRÜLDÜ

Antalya’da vatandaşlar tarafından beslenen 12 sokak köpeği, yavrularıyla birlikte zehirlenerek öldürüldü. Hayvanseverler durumu jandarmaya bildirerek şikayetçi oldu.

Bu haber 25 Aralık 2020 - 0:45 'de eklendi.
Abone ol

Kepez ilçesi Kızıllı Mahallesi’nde bitkisel üretim üzerine faaliyet yürüten iş yeri çalışanları, sokağa terkedilen köpekleri beslemeye başladı.

Her gün köpekleri besleyen hayvanseverlerden Havva Coşkun, sabah geldiğinde yavrularla birlikte 12 köpeğin yerde hareketsiz şekilde yattığını gördü.

Yapılan kontrollerde köpeklerin ağzından salyalar akarak öldüğü belirlendi. Köpeklerin zehirlenerek öldürüldüğünden şüphelenen hayvanseverler durumu jandarmaya bildirdi.

Jandarma ekiplerinin incelemesinin köpeklerin ölüleri Kepez Belediyesi ekipleri tarafından alındı.

Jandarma ekipleri köpekleri zehirleyen kişi yada kişileri yakalamak için çalışma başlattı. Hayvanseverle ölen olan köpeklerin son halini cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

Gördüğü manzara karşısında büyük üzüntü yaşayan Havva Coşkun, “ Sokağa terkedilen köpeklere biz her gün besleme yapıyorduk. Ama bugün geldiğimizde 12 canımızın öldürüldüğünü gördük. Zehirlenmiş olabileceğini düşünüyoruz. Hepsi yan yana sıralı şekilde ölmüş kalmış. Bu hayvanlar buraya terkedildiği için yiyecek bulmakta güçlük çekiyorlar.

Biz hayvanseverler elimizden gelen beslemeyi yapıyorduk. Bu canlılardan ne istediler,nasıl kıydılar, anlam veremedik.”dedi. Hayvanlara yapılan eziyet ve ölümlerin önüne geçilmesini isteyen Coşkun, 12 köpeği zehirleyen kişi yada kişilerin bulunması için yetkililerden destek istedi

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!