SON DAKİKA

Ankara’da “Savunma Sanayi” İsmini Kullanan Suç Örgütü Çökertildi

Kendilerini bürokrat olarak tanıtan ve savunma sanayinde faaliyet gösteren şirket görünümüyle dolandırıcılık yapan suç örgütü çökertildi. Şüphelilerin, şirketten ayrılmak isteyenlerin araçlarına “kan lekesi” bırakarak korku oluşturdukları tespit edildi

Bu haber 02 Nisan 2021 - 1:10 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, savunma sanayi alanında faaliyet yürüttüğü belirtilen bir şirketle ilgili dolandırıcılık iddiaları üzerine çalışma başlatıldı.

Kendilerini savunma sanayi şirketi olarak gösteren ve devlet büyüklerinin yakınları olarak tanıtan suç örgütü üyelerine yönelik 8 adrese yapılan operasyonda, 7 zanlı yakalandı.

Yapılan çalışmalarda, uzun namlulu izlenimi veren silahlarla bina güvenliğinin sağlandığı şirketin, logosu ve tabelalarının, kamu kurumu izlenimi verecek şekilde oluşturulduğu belirlendi.

Kendilerine inanan teknik donanıma sahip kişileri şirketlerinde çalıştırmaya başladıkları öğrenilen şüphelilerin, şirketten ayrılmak isteyenlerin araçlarına “kan lekesi” bırakarak korku oluşturdukları da tespit edildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin, devlete bağış yapıldığı izlenimi verip, “devlete şirket hissesi bağışlıyorsunuz” diyerek, bazı şirket yöneticilerinden hisselerini aldıkları ortaya çıktı.

Lüks restoranlara koruma kıyafetli adamlarıyla giden şüphelilerin, kendilerini bürokrat olarak tanıttıkları, çakarlı lüks makam ve koruma araçlarıyla dolaştıkları da belirlendi.

Şüphelilerin ikamet ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 2 tabanca, 3 kurusıkı tabanca, 5 uzun namlulu silah görünümünde av tüfeği, 50 mermi, 550 bin lira ile çok sayıda evrak ve doküman ele geçirildi.

Atatürk'ün Katilleri

Organizasyonu yürüten Hüseyin Mesut A. Serkan Y. ve Özgür Y’nin aralarında bulunduğu 7 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!