SON DAKİKA

ANKARA’DA SAHTE REÇETE OPERASYONU: 23 GÖZALTI

Ankara’da sahte reçeteler düzenleyerek Sosyal Güvenlik Kurumunu 1 milyon 800 bin lira zarara uğrattıkları iddiasıyla 23 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerindeki aramada, özel reçeteye tabi 3 bin 500 ilaç ele geçirildi.

Bu haber 11 Aralık 2020 - 0:52 'de eklendi.
Abone ol

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında harekete geçen Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kamu hastanesinde sahte evrak hazırlayarak haksız kazanç sağladıkları öne sürülen gruba operasyon düzenledi. 23 şüpheli gözaltına alındı.

179 sahte reçete düzenledikleri ve Sosyal Güvenlik Kurumunu 1 milyon 800 bin lira zarara uğrattıkları iddia edilen şüphelilerin ev ve iş yerlerinde çok sayıda reçeteyle özel reçeteye tabi 3 bin 500 ilaç ele geçirildi.

Hasta olmayan kişilerin kimlik bilgilerini kullandılar

Aralarında kamu hastanesinde çalışan bilgi işlem ve güvenlik görevlileriyle eczacı kalfalarının da bulunduğu zanlıların, gerçekte hasta olmayan kişileri kimlik bilgilerini kullanarak organ nakli yapılmış gibi gösterdikleri ve ilaç kullanım raporları çıkardıkları, yeni tip koronavirüs salgınından da faydalanarak aile hekimleri üzerinden reçete yazdırdıkları, temin ettikleri ilaçlardan haksız gelir sağladıkları öne sürüldü.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!