SON DAKİKA

Ankara’da Doğal Gaz Patlaması: Bir Apartman Çöktü

Ankara Keçiören’de Kuyubaşı Mahallesi’ndeki bir binada doğalgaz kaynaklı patlama meydana geldi.

Bu haber 19 Kasım 2021 - 1:25 'de eklendi.
Abone ol

Ankara’ya bağlı Keçiören ilçesinde yer üç katlı alan bir binada, iddialara göre doğal gaz nedeniyle bir patlama meydana geldi. Patlama nedeniyle binanın bir kısmı çökerken, altı vatandaşın göçükten çıkarıldığı ve tedavi altına alındığı belirtildi.

Görgü tanıkları, göçük altında vatandaşların olduğunu bildirirken, ekiplerin arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor.

ANKARA VALİSİ: 6 YARALIDAN 2’SİNİN DURUMU AĞIR

Ankara Valisi Vasip Şahin, “İlk belirlemelere göre gaz sıkışmasında kaynaklan bir patlama olduğu belirlendi. Binada fazla kişinin olmadığı yönünde bilgi var ancak ekiplerin çalışması devam ediyor” ifadelerini kullandı. Şahin’in yaptığı açıklamada 6 yurttaşın yaralandığı ve 2’sinin durumunun ağır olduğu bilgisi verildi.

‘BİNANIN DÖRTTE BİRİ YIKILDI’

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, yaptığı açıklamada, “Bu kadar bir hasar olmaz. Doğal gaz patlaması gibi gözüküyor. Bir kat olduğu gibi çökmüş durumda, altı yaralımız var ikisi çocuk. İnşallah hayati tehlikesi olan, ölen olmaz. Binanın dörtte biri göçmüş durumda. Arama ve tarama çalışmaları yapılıyor. 60 yıllık bir bina, kentsel dönüşüm kapsamında yer alan bir bölgede yer alıyor. Zemin artı iki kattan oluşuyor. Deprem olmuş gibi çökmüş durumda.” diye konuştu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İTFAİYE: PATLAMA BİNANIN HER KATINDA MUTFAKTA OLDU

Arama kurtarma çalışmalarına katılan itfaiye ekipleri, patlamanın binanın mutfak bölümünde ve her katta meydana geldiğini açıkladı.

ABB BAŞKANI YAVAŞ: ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR 

Konuya ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavavş, “Keçiören ilçemizde bir binada meydana gelen patlamada yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Ankara İtfaiyesi ekiplerimiz bölgedeki çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Sosyal hizmetler ekiplerimiz de mağdur vatandaşlarımıza yardım için bölgede çalışıyor.” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!