Ankara’da AKP’li Başkanlar Sosyal Medyada Birbirine Girdi

AKP’li Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı’nın görevi devraldığında belediye bütçesinin ekside olduğunu söylemesine, AKP’li eski başkan Veysel Tiryaki’den tepki geldi.

Ankara’da AKP’li Başkanlar Sosyal Medyada  Birbirine Girdi
Yayınlama: 03.04.2022
11
A+
A-

AKP’li Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı’nın sosyal medyada “Altındağ’da görevi devraldığımızda -53 milyon TL olan bütçemizi 2021 yılı itibariyle +18 milyon TL’ye çıkardık” açıklamasına 3 dönem Başkanlık görevi yapan eski başkan Veysel Tiryaki tepki gösterdi. 

Balcı’nın açıklamasına sert yanıt veren Tiryaki, “4 yıl Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği, 3 yıldır Altındağ Belediye Başkanlığı görevini yapan birinin, bütçede yer alan “artı ve eksi”nin ne anlama geldiğini bilmemesi kadar üzücü bir durum olamaz. Asım Balcı’nın sosyal medyada benim başkanlık dönemime atfen sözünü ettiği “2017 yılına ait eksi 24 milyon TL ve 2018 yılına ait eksi 53 milyon TL borçlanma” ifadeleri, borçlanma değildir.

Altındağ Belediyesinin bankadaki kendi nakdinden karşılanarak yatırımlara harcanan paradır. Görev yaptığım 15 yıl boyunca Altındağ Belediyesi hiçbir kurum ve kuruluştan borç almamış, Belediye Meclisi’ne borçlanma yetkisi teklifi dahi götürülmemiştir. 2019 yılında görevi, borçsuz, kasasında nakit parayla devrettim. Bu söylediklerim yanlışsa, görevi teslim ettiğim tarihteki Altındağ Belediyesi’nin borçları (varsa) yayınlansın. Borçsuz belediyeyi, 3 yılda ne kadar borca soktuğu da açıklansın” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı