SON DAKİKA

Ankara’da Acil Durum Toplanma Alanları Yayınlanmaya Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından belirlenen afet ve acil durum toplanma alanlarını, resmi internet sitesi ve Başkent Mobil üzerinden yayınlamaya başladı.

Bu haber 04 Aralık 2022 - 14:57 'de eklendi.
Abone ol

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından belirlenen afet ve acil durum toplanma alanlarını, resmi internet sitesi ve Başkent Mobil üzerinden yayınlamaya başladı.

ABB, olası bir depreme karşı afet bilinci ve farkındalığı oluşturmak için yürüttüğü çalışmaları hızlandırdı. Bu çerçevede Büyükşehir, AFAD tarafından belirlenen afet ve acil durum toplanma alanlarının listesini yayınlıyor. Çalışmayla yurttaşlar, Büyükşehir Belediyesi internet sitesi ve Başkent Mobil uygulaması üzerinden Akyurt’tan Nallıhan’a, Şereflikoçhisar’dan Çankaya’ya kadar 25 ilçedeki, toplam bin 688 afet ve acil durum toplanma alanına ulaşabilecek.

BAŞKENTLİLER KENDİLERİNE EN YAKIN TOPLANMA ALANINI GÖREBİLECEK

Yurttaşlar, ABB’nin resmi internet sitesine girip ‘Toplanma Alanları’ sekmesine tıklayarak ya da https://www.ankara.bel.tr/toplanma-alanlari adresi üzerinden kendilerine en yakın toplanma alanını, konumuyla birlikte harita üzerinden görebilecek. Toplanma alanlarına, Başkent Mobil uygulaması üzerinden de ulaşılabilecek.

KAYNAK: ANKAHABER

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR