SON DAKİKA

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN MÜDAHİL OLMA TALEBİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Batıkent’te sokak köpeklerinin zehirlenmesi üzerine başlatılan soruşturmaya müdahil olmak için başvuru yaptı.

Bu haber 13 Nisan 2019 - 12:21 'de eklendi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Batıkent semtindeki Turgut Özal Mahallesi’nde sokak köpeklerinin zehirlenme olayı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatı doğrultusunda, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmaya müdahil olmak üzere dün başvuru yapıldı aktarıldı.

‘DAVANIN TAKİPÇİSİYİZ’

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yaşanan bu elim ve insanlık dışı fiiller nedeniyle mevzuatın idaremize vermiş olduğu görev ve yetkiler çerçevesinde, gerek 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na muhalefet, gerekse Türk Ceza Kanunu kapsamında şüphelilerin cezalandırılması için yürütülen soruşturmanın ve açılacak davanın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.” Sosyal medya hesabından konu ile ilgili bir açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Sağlık Daire Başkanlığı bu vahşetin sorumlularının ortaya çıkarılması ve yasal işlem yapılması için görevlendirilmiştir” demişti.

SAVCILIK İTİRAZ ETMİŞTİ

Sosyal medyada da gündeme gelen olaya, çok sayıda mahalleli ve hayvansever tepki göstermişti. Batıkent’te 16 sokak köpeğini zehirleyerek telef ettikleri öne sürülen üç şüphelin, ‘sahipli hayvanı öldürme’ suçundan tutuklanmaları talebi ile sulh ceza hâkimliğine sevk edildi. Hâkimlik, zanlıları ‘adli kontrol hükümleri’ uygulayarak serbest bıraktı. Bunun üzerine, soruşturmayı yürüten savcı, sulh ceza hâkimliğinin bu kararına itiraz etti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!