SON DAKİKA

Ankara Belediyesi önündeki meşhur fıskiye kaldırıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı’nın önünde yer alan ve 2013 yılında eski Belediye Başkanı Melih Gökçek adına açılan sahte hesaptan atılan ‘Belediyenin önündeki fıskiyeyi kim kırdı?’ tweetiyle gündem olan fıskiye, yeni Başkan Mustafa Tuna döneminde kaldırıldı.

Bu haber 15 Kasım 2017 - 13:40 'de eklendi.
Abone ol

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı’nın önünde yer alan ve 2013 yılında eski Belediye Başkanı Melih Gökçek adına açılan sahte hesaptan atılan ‘Belediyenin önündeki fıskiyeyi kim kırdı?’ tweetiyle gündem olan fıskiye, yeni Başkan Mustafa Tuna döneminde kaldırıldı. Hürriyet’ten Murat Yılmaz’ın haberine göre, başkanlık girişinin tam karşısında yemekhaneye ara geçiş alanında yer alan kuğu motifli fıskiyeden uzun süredir su akmıyordu.

Meşhur fıskiye gitti https://t.co/5Q44A4hlST pic.twitter.com/NojBfUmWOb

— Hurriyet.com.tr (@Hurriyet) November 15, 2017

GEZİ DÖNEMİNDE DALGA KONUSU OLDU

Melih Gökçek döneminde konulan fıskiye, 2013 yılındaki Gezi olayları sırasında Melih Gökçek adına açılan sahte bir hesaptan atılan tweet ile gündem olmuştu. Gezi Parkı protestolarının öne çıkardığı isimlerden biri olan Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek bu tweet ile Twitter’da günün TT listesine farklı etiketlerle girmişti. Sosyal medyada espirili paylaşımların yapıldığı tweet üzerine tüm Türkiye günlerce fıskiyedeki s harfi yerine ş harfiyle ‘fışkiye’ kelimesini kullanarak ‘Fışkiye’yi kim kırdı?’ sorusuna cevap aramıştı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!