SON DAKİKA

ANDIRIN’DA TOPLU BALIK ÖLÜMLERİ ENDİŞE YARATTI

KAHRAMANMARAŞ’ın Andırın ilçesindeki baraj göletinde meydana gelen toplu balık ölümleri tedirginliğe yol açtı.

Bu haber 10 Haziran 2020 - 1:16 'de eklendi.

KAHRAMANMARAŞ’ın Andırın ilçesindeki baraj göletinde meydana gelen toplu balık ölümleri tedirginliğe yol açtı. Bölge halkı, ölü balıkların yağmur yağdıktan sonra kıyıya vurduğunu söyledi.İlçeye bağlı Yeşilyurt Mahallesi’ndeki Çınargeçidi Barajı’nın su toplama göletinde kıyıya ölü sazan balıkları vurmaya başladı. Mahalleli Fikret Öksüz, ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını söyledi. Öksüz, “Yağmur yağışının ardından baraj göletinde binlerce balık ölmüş vaziyette kıyıya vuruyor. İrili ufaklı ölen balıklar çevrede toplanıyor, acaba tarım ilacından mı kaynaklanıyor bilmiyoruz. Ben bu yörede yaşıyorum, ilk defa böyle bir olayla karşılaştım. Yetkilerden yardım bekliyoruz” dedi.

Fikret Öksüz’ün kızı 9 yaşındaki  Zehra Bengisu Öksüz ise balıkların ölmesine çok üzüldüğünü belirterek, “İlk defa bu kadar çok ölmüş balık gördüm. Hem korkuyor  ve acıyorum, çok üzülüyorum” diye konuştu.

YETKİLİLER NUMUNE ALDI

Öte yandan vatandaşların ihbarı üzerine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerin balık ölümlerinin nedenini bulmak için inceleme başlattığı, bu kapsamda numune alarak laboratuara gönderdikleri bildirildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!