SON DAKİKA

Andımız’ı Savunan Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Sudan’a Atandı

Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper, bugün yayınlanan kararname ile Sudan’a atandı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Andımıza sahip çıkan Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Sudan’a sürüldü… Hadi Erdoğan’ı anladık ama diğer ortak neden susuyor?” diye sordu.

Bu haber 07 Temmuz 2021 - 18:01 'de eklendi. Son Güncelleme7 Temmuz 2021 - 18:06
Abone ol

Resmi Gazetede bugün yayınlanan ‘Emniyet Müdürleri Kararnamesi’ ile 10 ilin Emniyet Müdürü merkeze alındı, 33 ile yeni Emniyet Müdürü ataması yapıldı. 

Yeri değiştirilenler arasında bulunan Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper’in Sudan’a atanması ise sosyal medyada gündem oldu. 

Kararın ardından Metin Alper döneminde Trabzon Emniyet Müdürlüğünün sosyal medya hesabında Danıştay’ın ‘Öğrenci Andı’nı kaldırmasının ardından yapılan operasyonda yakalanan mermilerle “Andımız” yazıldığını gösteren fotoğraf paylaşılması yeniden gündeme geldi. 

Alper’in, Sudan Hartum’a atanması üzerine kendisiyle ilgili bugün yine Trabzon Emniyet Müdürlüğü hesabından paylaşılan videonun altına, “Umarım andımıza sahip çıkmasından dolayı Sudana göndermemişlerdir müdürümüzü” gibi paylaşımlar gerçekleştirildi. 

İYİ Partili Mehmet Aslan ve CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili paylaşımlar yaptı. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“SUDAN’A SÜRÜLDÜ’

Özkoç, “Andımıza sahip çıkan Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Sudan’a sürüldü… Hadi Erdoğan’ı anladık ama diğer ortak neden susuyor? Her fırsatta görüşürken bu meselede arayıp ‘Andımız’ın okunmasını istiyorum’ bile diyemedi” mesajını paylaşırken, İYİ Partili Mehmet Aslan: “Andımıza sahip çıkan Trabzon il emniyet müdürü Metin Alper Sudan’a sürüldü…(şaka değil gerçek!)” şeklinde paylaşım yaptı.

Metin Alper’le ilgili Trabzon Emniyet Müdürlüğü hesabından paylaşılan videoda ise genellikle siyasetçilerin propaganda çalışmalarında kullanılan ziyaret, halkla görüşme, imza töreni gibi fotoğraflar yer aldı. Video, “Hoşçakalın Trabzon’um…” mesajı ile paylaşımda bulundu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!