AMERİKAN FİLM ENDÜSTRİSİ, “SIMPSONS” İLE KORONA VİRÜSÜNDEN SONRA ÜNLÜ BASKETCİ KOBE’NİN ÖLÜMÜNÜ DE BİLDİ!

17 Aralık’tan bu yana yayınlanan ünlü animasyon dizisi The Simpsons yine geleceği tahmin etmesiyle gündeme oturdu. 1993 yılında yayınlandığı iddia edilen bir bölümünde de koronavirüse yer verdiği iddia edilen görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Kobe Bryant’ın ölümü ise “Legends of Chamberlain Heights” adlı çizgi filmin 16 Kasım 2016 tarihli bölümünde karşımıza çıkıyor.

AMERİKAN FİLM ENDÜSTRİSİ, “SIMPSONS” İLE KORONA VİRÜSÜNDEN SONRA ÜNLÜ BASKETCİ KOBE’NİN ÖLÜMÜNÜ DE BİLDİ!
Yayınlama: 28.01.2020
64
A+
A-

İlk bölümü 17 Aralık 1989 yılında yayınlanan ABD menşeili çizgi dizi The Simpsons’ın 1993 yılında çekildiği iddia edilen bir bölümünde, son günlerde dünyayı sarsan koronavirüse ait izler olduğu ortaya çıktı. Söz konusu bölümde Simpsons ailesine Çin’den bir kargo paketi geliyor ve paketin sonucunda ABD’ye bir salgın hastalık yayılıyor. Amerika’da yaşanan ve dünyayı etkileyen 11 Eylül saldırıları, ebola virüsü gibi birçok kehanette bulunan dizide yaşanacak olaylar komedi unsuru olarak anlatılıyor.

KOBE’NİN ÖLÜMÜ ‘SIMPSONS’DA DEĞİL ‘LEGENDS OF CHAMBERLAIN HEIGHTS’ ÇİZGİ FİLMİNDE İŞLENDİ

Dünyaca ünlü NBA yıldızı basketbolcu Kobe Bryant'ın bir helikopter kazasında öleceğini önceden bilen "Legends of Chamberlain Heights" isimli çizgi filmdeki 2016 yılındaki bu sahneleri konuşuyor!

Dünyaca ünlü NBA yıldızı basketbolcu Kobe Bryant’ın bir helikopter kazasında öleceğini önceden bilen “Legends of Chamberlain Heights” isimli çizgi filmdeki 2016 yılındaki bu sahneleri konuşuyor!

Kobe’nin takım arkadaşlarıyla ilişkisi kötü olduğu için antrenmanlara helikopterle gittiği söylentilerinin çıktığı dizide bunun bir şakası yapıldı. Legends of Chamberlain Heights adlı dizinin 16 Kasım 2016 tarihinde yayınlanan bölümünde Kobe, hayatını kaybediyor.

Birçok haber sitesinde Kobe Bryant’ın ölümüyle ilgili, “Simpsonlar’ın kehaneti bunuda bildiler” başlıklı veya benzer başlıklı yapılan haberlerde, yayınlanan video montaj yapılarak farklı bir algı yapılmak istenmiş asıl gerçek ise “Legends of Chamberlain Heights” adlı çizgi filmin 16 Kasım 2016 tarihli bölümünde karşımıza çıkıyor.

Kobe Bryant'ın Ölümü - "Legends of Chamberlain Heights" adlı çizgi filmin 16 Kasım 2016 tarihli bölümü.

Kobe Bryant’ın Ölümü – “Legends of Chamberlain Heights” adlı çizgi filmin 16 Kasım 2016 tarihli bölümü.

GELECEĞİ TAHMİN ETMESİYLE BİLİNİYOR

1989 yılında yayımlanmaya başladığı andan itibaren televizyon animasyonlarının seyrini değiştirdi, birçok yapıma esin kaynağı oldu. Simpsons dizisinin en meşhur olduğu alanlardan biri de geleceği tahmin etmesi.

11 Eylül saldırıları, Donald Trump’ın ABD Başkanı seçilmesi gibi global olayları daha önce bilen The Simpsons’ın Çin’den dünyaya yayılan koronavirüsü de kehanetleri arasında bulundurduğu ortaya çıktı.

JAPONYA’NIN OSAKA ŞEHRİNDEN ABD’YE GELEN BİR PAKET

Simpsons Dizisi Japonya Osaka Şehrin'den Gelen Paket

Simpsons Dizisi, Japonya Osaka Şehrin’den Gelen Paket

Takvim yaprakları 1993 yılını gösterdiğinde yayınlanan bir The Simpsons bölümünde Japonya’nın Osaka şehrinden, Springfield’a yani The Simpson’ta olayların geçtiği şehre bir paket gelir.

Tabi bu pakete Japonya’nın Osaka şehrindendeki kargo görevlileri bir virüs bulaştırır. Kutu Homer Simpson adına gönderilmiştir. Haliyle Homer Simpson kutuyu açar ve sonrasında olanlar olur. Japonya’dan gelen virüs çoktan Homer Simpson’ı etkisi altına almıştır. Tabi Japonya’dan tek bir kutu gelmez. Dizideki pek çok karaktere Japonya’dan virüslü kutu gelir ve birden şehri etkisi altına alır. Peşi sıra ölümler yaşanacaktır.

Birçok haber sitesinde kargo paketinin Çin’den geldiği söylenmektedir ancak gerçek Japonya’nın Osaka şehrinden geldiğini göstermektedir.

İŞTE TÜM GERÇEKLERİN VİDEOSU:

Video’da görülmektedir ki Çin’den değil Japonya’dan bir paket Simpsonsların evine gelmektedir. Ayrıca Kobe Bryant’ın ölümü de Simpsons’da değil, “Legends of Chamberlain Heights” adlı çizgi filmde işlenmiştir. Araştırmalarımız sonucu doğru haber tarafımızdan ispatlanarak sunulmuştur.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı