SON DAKİKA

‘Ambalajı açılmış ürünler yarı fiyatına satılır’ diyen müftü hakkında soruşturma

Kocaeli’nde Gölcük ilçesinde müftü olarak görev yapan Mehmet Yazıcı’nın, sosyal medya hesabı Facebook’tan ‘Mağazalarda ambalajı açılmış teşhir ürünleri hep yarı fiyatına satılır.

Bu haber 22 Eylül 2017 - 16:54 'de eklendi ve 81 kez görüntülendi.

Kocaeli’nde Gölcük ilçesinde müftü olarak görev yapan Mehmet Yazıcı’nın, sosyal medya hesabı Facebook’tan ‘Mağazalarda ambalajı açılmış teşhir ürünleri hep yarı fiyatına satılır. Anlayana…’ şeklindeki paylaşımı yoğun tepkilere yol açarken, Diyanet İşleri Başkanlığı soruşturma başlattı. Müftü Yazıcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, paylaşımının başkalarının yaşam tarzına saldırı gibi anlaşılmış olmasından üzüntü duyduğunu öne sürdü.

‘İNTERNETTEN ALDIĞIM ÜRÜNÜN…’

Müftü Yazıcı, hakkında soruşturma açılmasından sonra Facebook hesabından açıklamada bulunarak, yanlış anlaşıldığını iddia etti. Müftü Yazıcı’nın açıklaması şöyle:

“Almış olduğum bir ürünün aynısını yarı fiyatına internette bulup ‘teşhir malıdır’ notunu gördükten sonra paylaştığım bir cümlenin başkalarının yaşam tarzına saldırı gibi anlaşılmış olmasından dolayı çok üzgünüm, bu konudaki tavrım çevrem tarafından bilinmektedir. Asla öyle bir kastım olmamıştır. Kamuoyuna duyurulur.”

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play