SON DAKİKA

Alper Taş: Adalet için sol bir iktidara ihtiyaç var

Çanakkale’de düzenlenen Adalet Kurultayı’nın 4. gününe Özgürlük ve Dayanışma Partisi(ÖDP) Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş’ın

Bu haber 29 Ağustos 2017 - 15:25 'de eklendi. 101

Çanakkale’de düzenlenen Adalet Kurultayı’nın 4. gününe Özgürlük ve Dayanışma Partisi(ÖDP) Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş’ın konuşması damga vurdu.

CHP Milletvekili Ali Şeker’in periscope’tan canlı olarak yayımladığı konuşmada Alper Taş, konuşmasında tüm dünyada sağın egemen olduğu yerlerde adaletsizlikler olduğunu, solun, sol değerlerin ısrarla büyütülmesi gerektiğini vurguladı. Taş, “Sağa öykünmek çözüm değil, ısrarla sol bir politika yürütmeliyiz” dedi.

“Toplumu ve ülkeyi siyasal İslamcılar bölüyor, sol birleştirecek” diyen Taş, “Vatan sağ olsun diye diye vatanı sattılar. Vatan bir kere de sol olsun!” ifadesini kullandı.

Taş, “Çanakkale’yi birlikte savunan, cumhriyeti birlikte kuranlar, eşit yurttaşlık temelinde bu ülkeyi de yeniden kuracaklar” dedi.

Taş’ın konuşması sırasında sık sık alkışlar yükseldi, bazı anlarda dinleyicilerin ayağa kalkarak alkışladıkları görüldü.

İşte Taş’ın konuşması:

#adaletkurultayı alper taş https://t.co/kA8kIvf9KX

— Ali Şeker (@draliseker) 29 Ağustos 2017

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın