SON DAKİKA

Almanya’yı sel Aldı! Ülkenin Yarısı Göle Döndü!

Alman Meteoroloji servisi, Kuzey Ren-Vestfalya ve Rheinland-Pfalz’ın bazı bölgelerinde şiddetli yağış konusunda uyardı.

Bu haber 15 Temmuz 2021 - 0:41 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Erkrath’ta (Kuzey Ren-Vestfalya) şiddetli selden sonra şiddetli yağışın sürmesi ve kanalizasyonların dolması sebebiyle çarşamba sabahı sosyal medya aracılığıyla vatandaşlara “Daha fazla atık su üretmemeye ve mümkünse sadece tuvaleti kullanma” çağrısında bulundu. Durumu ağırlaştırmamak için” duş almak ve bulaşık makinesini kullanmaktan” kaçınılması gerektiği söylendi

Çarşamba gecesi şiddetli sel ve şiddetli fırtınaların ardından Bavyera’nın Hof bölgesi sabah saatlerinde sular altında kaldı. Hof’taki bölge ofisi, hava durumunun son birkaç saat içinde rahatladığını duyurdu. 

Şiddetli yağış sonrası yapılan açıklamada sel nedeniyle yolların kapanmasının yanı sıra iki kişinin hafif yaralandığı bir trafik kazası olduğu söylendi.

Hagen Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, yüzlerce kişinin itfaiyeyi arayarak bodrum katlarındaki suyun çıkarılmasını istediği ifade edildi.

Hagen Belediyesi de su baskını sebebiyle bir yaşlılar yurdunun tahliye edildiği bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, su baskınlarından dolayı bazı caddelerde araçların sürüklendiği, yokuşlardan yollara dökülen çamur kütlelerinden dolayı bazı bölgelere de girilemediği ifade edildi.

Düsseldorf yakınlarındaki Erkrath Belediyesi sosyal medyadan yaptığı duyuruda, yoğun yağışlardan dolayı kanalizasyon hatlarının dolduğu belirtilerek durumu daha da ağırlaştırmamak için duş alınmaması, banyo yapılmaması ve bulaşık makinalarının kullanılmaması yönünde halka çağrıda bulunuldu.

Erkrath kentinde ayrıca, su baskını sebebiyle bir mülteci yurdunun tahliye edildiği belirtildi.

Atatürk'ün Katilleri

Rheinland-Pfalz eyaletinde ise Ren Nehri’nde su seviyesinin yükselmesi sebebiyle gemi trafiğinin kısmen durdurulduğu kaydedildi

KAYNAK: Artı49

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!