SON DAKİKA

ALMANYA’DAN SKANDAL SUÇLAMA: KORONA BİZE TÜRKİYE’DEN GELDİ

Almanya, Türkiye’den gelen koronavirüs testi pozitif çıkanlar yüzünden ülkesindeki rakamların arttığını söylüyor. Alman medyası, Merkel hükümetini ‘turizm sezonunda 4 ili riskli bölge ilan etmemek ve halkın sağlığını tehlikeye atmakla’ suçluyor.

Bu haber 26 Kasım 2020 - 17:12 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Türkiye’nin semptom göstermeyen koronavirüs vakalarını düne kadar açıklamaması ve turizm sezonu boyunca sayıların düşük çıkması, Almanya’da büyük bir tartışmayı alevlendirdi.

Sözcü’den Ali Gülen’in haberine göre, Alman basını “Corona virüsünde Türk aldatmacası”, “Sahte rakamlardan sonra kapanma geldi” başlıkları atıyor.

Almanya’nın en popüler online haber kaynağı Heisse.de isimli haber portalı, Almanya’nın turizm sezonu bittikten sonra Türkiye’yi risk bölgesi ilan etmesini eleştirdi. Gegenblende isimli sendika gazetesine yazan gazeteci Frank Nordhausen ise, Almanya’daki corona virüsü vakalarının artmasından Türkiye’yi sorumlu tuttu.

İzmir, Antalya, Muğla ve Aydın’ın “risk bölgesinden çıkarılması”nın hata olduğunu belirten Nordhausen, bunun sonucunda Almanya’daki corona virüsü vakalarının arttığını öne sürdü.

RİSKLİ İLAN ETSE AZ OLACAK

Nordhausen, “Almanya’daki corona virüsü sayıları, eğer Alman hükümeti Türkiye’deki bu dört ili daha erken risk bölgesi ilan etmiş olsa, daha az olacaktı. Almanya, Türkiye’nin manipüle ettiği sayılara güvendi. Uzmanların uyarılarına rağmen buna güvenmek istedi” diye yazdı.

Türkiye’nin, turizm sezonu öncesi ve sezon boyunca sayıları manipüle ettiğini öne süren Nordhausen, bu konuda Türk Tabipler Birliği, muhalefet ve çeşitli kaynaklardan gelen rakamlarla, Sağlık Bakanı Koca’nın rakamları arasında neredeyse 10 katı fark olduğunu yazdı.

ALMANYA, BİLE BİLE YAPTI

Almanya’nın, bile bile lades dediğini ve sonuçta Almanya’daki corona virüsü vakalarının arttığını da belirten Nordhausen, en son Dünya Sağlık Örgütü’nün Türkiye’yi uyardığını vurguladı.

Bu konuda muhalefet de Alman hükümetine yüklenmeye başladı. Yazıda, testi pozitif olduğu halde “hastaneye kaldırılmadığı için” corona virüsü bulaşmış sayılmayan kişilerin, virüs yayıcı olabileceğini, Türkiye’de bunun gizlenmesiyle daha büyük artışların yaşanmasının muhtemel olacağına değinildi.

100 KORONALIDAN 50’Sİ TÜRK

Almanya’da yapılan çeşitli araştırmalar, başta Türkler ve Balkan ülkelerinden gelenler olmak üzere göçmen kökenlilerde corona virüsü vakalarının, Almanlar’ın kat kat üstünde olduğunu ortaya koymuştu. Frankfurt’taki bir test merkezinde yapılan testlerde, her 100 corona pozitiften 50’si Türk, 40’ı Balkan ve Arap, geri kalanlar ise Alman’dı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!