Almanya’da Süpermarketlerden Temel Gıdaya Büyük Zam!

Rusya’nın Ukrayna’daki işgali Almanya’da tüketici enflasyonunu artırıyor. Alman müşteriler şu anda raflarda sıvı yağı bulamamakla kalmıyor, aynı zamanda margarin ve tereyağı üreticilerinin de haftalardır hammadde elde etmesi zorlaşıyor.

Almanya’da Süpermarketlerden Temel Gıdaya Büyük Zam!
Yayınlama: 05.04.2022
21
A+
A-

Avrupa’nın tahıl ambarı Ukrayna’da 1 ayı aşkın süren Rus işgali hazır gıda fiyatlarını rekor seviyeye çıkardı. Hammadde kıtlığı yüzünden Almanya’daki süpermarketler fiyatları artırmak zorunda kaldı.

 ALMANYA”DA TEMEL GIDAYA YÜZDE 50’YE VARAN ZAM

Alman Focus dergisinin bugünkü haberine göre, Almanya’da büyük süpermarket zincirleri Aldi, Edeka, Lidl ve Rewe ürünlere büyük zamlar uyguladı. Temel gıdalarda arz talebi karşılayamadığı için başta tereyağı yüzde 30, diğer ürünlerse yüzde 20 ile yüzde 50 arası arttırılacak.

ALMANLAR RESMİ ENFLASYONU RAKAM SEVİYESİNDE AÇIKLAMIŞTI

Oysa geçtiğimiz hafta Almanya Federal istatistik kurumu Destatis resmi enflasyon verilerini yüzde 7.3 olarak açıklamıştı.

SKANDAL SÖZLER: DOLU MİDEYLE ALIŞVERİŞE ÇIKIN

Dergi yazının sonunda tüketicilere uyarılarda bulunarak her zaman tok karnına alışveriş yapmayı telkin etti. Açlığın kötü bir arkadaş olduğunu belirtilirken cüzdanın alışveriş sonunda çok hafifleyeceği kaydedildi.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı