SON DAKİKA

Almanya: Türk hükümetine fazlasıyla sabır gösterdik

Bu haber 15 Ağustos 2017 - 12:26 'de eklendi.
Abone ol

Almanya ile Türkiye arasındaki sürtüşme dün Konya’daki NATO Üssü’ne Alman vekillerin ziyaretine izin verilmesinin ardından bir nebze de olsa yumuşamıştı. Fakat Alman Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Türkiye’ye yönelik sert bir çıkış yaptı. Alman Bakan “Türk hükümetine karşı fazlasıyla sabır gösterildiğini” vurguladı.

Son dakika haberleri: Türkiye bize saygı göstermeli

Sözvü’nün haberine göre, Von der Leyen, “Türkiye kendisinin talep ettiği saygıyı bize de göstermeli” dedi. Passauer Neue Presse gazetesine açıklama yapan Savunma Bakanı, “Türkiye’nin demokrasi ve hukuk devleti ilkelerinden uzaklaşmasını” eleştirirken Türkiye’nin doğal olarak sınırındaki Suriye savaşından etkilendiğini ve terör tehdidiyle karşı karşıya olduğunu ifade eden von der Leyen, Türk hükümetinin, işlerini kolaylaştırmadığını belirtti.

“NATO’NUN DEVREYE GİRMESİ İYİ OLDU”

Deutsche Welle’nin haberine göre von der Leyen, “Türk hükümetine karşı fazlasıyla sabır gösterildiğini” vurguladı. Almanya Savunma Bakanı, “Türkiye kendisinin talep ettiği saygıyı bize de göstermeli” şeklinde konuştu.

son-dakika

Federal Meclis Savunma Komisyonu’ndan bir heyetin Konya’daki NATO üssünü ziyaret etmesine Türk hükümetinin izin vermesini ise memnuniyetle karşılayan Almanya Savunma Bakanı, “NATO’nun bu konuda devreye girmesinin iyi olduğunu” ifade etti.

Parlamentohaber.com 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!