SON DAKİKA

ALMANYA, IRAK’TAKİ ASKERLERİNİN BİR KISMINI ÇEKİYOR

Almanya, ABD’nin İranlı General Kasım Süleymani’yi öldürmesinin ardından Irak’taki yabancı asker tartışmasından sonra, Taci bölgesindeki askerlerin bir kısmının çekileceğini duyurdu.

Bu haber 07 Ocak 2020 - 20:05 'de eklendi.

Kasım Süleymani’nin öldürülmesinden sonra ortaya çıkan gerilim nedeniyle Irak’ta görev yapan Alman askerlerinin kısmen Ürdün ve Kuveyt’e kaydırılacağı bildirildi. Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer ve Dışişleri Bakanı Heiko Maas özellikle Bağdat’ın kuzeyindeki Taci üssünde konuşlu Alman askerlerinin sayılarının geçici olarak azaltılacağını belirttiler. Irak’ta çoğu danışmanlık görevi yapan 5 bin civarında Amerikan askeri bulunuyor. Almanya’nın ise IŞİD’le mücadele için bölgede toplam 415 askeri bulunuyor.

İki bakan Irak’taki misyonun devamıyla ilgili müzakerelerin Irak hükümetiyle devam ettiğini açıkladı. Irak meclisinin yabancı askerlerin ülkeyi terk etmesini isteyen önergeyi İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin ABD’nin Bağdat’a yönelik hava operasyonunda öldürülmesinin ardından onaylamıştı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!