SON DAKİKA

ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI, ANKARA’YA GELİYOR

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Mass, Barış Pınarı Harekâtı ve Suriye’nin kuzeyinde yaşanan gelişmeleri görüşmek için cumartesi günü Ankara’ya geliyor.

Bu haber 24 Ekim 2019 - 22:41 'de eklendi.
Abone ol

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Suriye’nin kuzeyinde yaşanan gelişmeleri görüşmek üzere Cumartesi günü Türkiye’ye bir ziyarette bulunacağını duyurdu. Maas Ankara’da Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya gelecek.

Perşembe günü Federal Meclis’te yaptığı açıklamada Maas, “Cumartesi günü Ankara’ya gidecek ve şunu net bir biçimde ifade edeceğim: Türkiye şimdi Suriye’de ateşkese ve mülteciler konusunda uluslararası hukuka uymalı ve siyasi süreci baltalamak yerine desteklemeli” ifadelerini kullandı.

DW Türkçe’nin haberine göre, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna düzenlediği askeri harekatı “acı bir kötüye gidiş” olarak nitelendiren Maas, Barış Pınarı Harekatı’nın uluslararası hukuk nezdinde meşruiyeti olmadığını söyledi. Türkiye’nin askerlerini Suriye’den çekmesi gerektiğini kaydeden Bakan, Türkiye’nin harekatına Amerika Birleşik Devletleri’nin askerlerini geri çekme ilanının neden olduğunu savundu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!