SON DAKİKA

ALMANYA, AB’NİN PLANINI ÇÖPE ATTI! LUFTHANSA’YI KURTARIYOR VE ŞİRKETE EL KOYUYOR

Lufthansa AG Denetleme Kurulu Alman hükümetinin 9 milyar euroluk kurtarma paketini onayladı.

Bu haber 01 Haziran 2020 - 22:17 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Lufthansa AG tarafından yapılan açıklamada,  “Lufthansa AG Denetleme  Kurulu, Bugünkü toplantıda Alman Ekonomik İstikrar Fonu (WSF) tarafından sunulan  istikrar paketini kabul etti.” ifadesine yer verildi.

Şirketin Yönetim Kurulu’nun Alman Ekonomik İstikrar Fonu’nun (WSF)  onayladığı kurtarma paketini 29 Mayıs’ta kabul ettiğinin hatırlatıldığı  açıklamada, paketi rekabet kurumu ve hissedarların da onaylanması gerektiği  vurgulandı.

Açıklamada, söz konusu paketi hissedarların onayına sunmak için düzenlenecek şirket olağanüstü genel kurul toplantısın da 25 Haziran’da  yapılacağı belirtildi.

Atatürk'ün Katilleri

Şirketin açıklamasında görüşlerine yer verilen Lufthansa AG Denetim  Kurulu Başkanı Dr. Karl-Ludwig Kley, kurtarma paketini kabul etmenin “zor bir  karar” olduğunu belirterek, “Hissedarlarımızın şirketlerini istikrara kavuşturmak  için önemli katkılarda bulunmaları gerektirse bile bu yolu takip etmelerini  öneriyoruz. Ancak, açıkça belirtilmeli Lufthansa, çok zor bir yolla karşı karşıya  bulunuyor.” değerlendirmesinde bulundu.Kaynak Yeniçağ: Havacılık sektörü bu haberi bekliyordu! Kabul edildi

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!